Dünyanın halısını Gaziantep üretiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dünyanın halısını Gaziantep üretiyor
Abone ol
Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu GAİB hizmet binasında Zeynal Abidin Kaplan Başkanlığında toplanarak gündemi değerlendirdi. Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Başkan Kaplan, dünyanın halısını üretmeye devam edeceklerini belirterek, "Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Önceliğimiz ülkemiz ve milletimizdir. Daha çok çalışacak daha çok üretecek ve yaralarımızı kenetlenerek birlikte saracağız” dedi.

 

 

GAİB hizmet binasında toplanan GAHİB Yönetim Kurulu bölge, ülke ve dünya gündemini değerlendirerek sektörel sorunları masaya yatırdı. Zeynal Abidin Kaplan başkanlığında toplanan GAHİB Yönetim Kurulu 2023 yılı planlarını da gözden geçirerek projelerin sekteye uğramadan devam etmesi, uluslararası fuarlara katılımların sağlanması, yeni pazar arayışlarının sürdürülerek mevcut pazarlardaki pazar paylarının arttırılarak korunması yönünde ortak görüş birliğine vardı. Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Başkan Zeynal Abidin Kaplan “Allah ülkemize, milletimize böyle bir felaketi bir daha yaşatmasın. Yüreklerimiz acı dolu. Yaşanan felaketin hemen ardından bütün halı üreticilerimiz ve ihracatçılarımız depremzedelerin yardımına koşarak yemek başta olmak üzere ihtiyaç duydukları hayati malzemelerin temini için seferber oldular. Bundan sonraki süreçte de Gaziantep ve diğer illerde yaralarımızın sarılması için el birliğiyle devletimizin milletimizin emrinde olacağız. Diğer taraftan da deprem sonrası kısa bir sürede ara verdiğimiz üretimimize başladık. Tesislerimiz ilk günkü gibi dünya halı ihtiyacının karşılanması için çalışmaya devam ediyor. Bizler kentimize, bölgemize ve ülkemize sahip çıkacağız. Yaralarımızı sararken ekonomimizin de düzelmesi ve güçlenmesi için 2022 yılı aralık ayında belirlediğimiz 2023 yılı hedeflerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Dünyanın halısını Gaziantep üretmeye devam edecek

 

 

Yaşanan deprem sonrası kısa bir süre de olsa duran ihracatın devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Zeynal Abidin Kaplan “Sektörümüz yaşanan felaketin hemen ardından depremzedelerin yardımına koşarken kısa bir süre sonra yeniden üretime başlayarak ihracatımızın durmaması için var gücüyle çalışmış, çalışmaya devam edecektir. Elbette önümüzde zorlu bir süreç var. Bizler milletçe kenetlenerek bu süreçleri aşacak ve bir yandan yaralarımızı sararken diğer yandan ekonomimizin istenen noktaya gelmesi için var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Halı sektörümüz güçlü ve büyük bir sektördür

 

 

Halı sektörünün başkenti Gaziantep’te üretimin sürdüğüne dikkat çeken Başkan Kaplan önümüzdeki süreçte önceden belirlenen 2023 yılı hedefleri ve uygulamaya konulacak projelere ara vermeden devam edileceğini de ifade etti. Kaplan yaptığı değerlendirmede “Yenilikçi ürünlerimizle, AR-GE ve İnovasyon çalışmalarımızla, üretimde olduğu gibi dünya halı trendlerinin belirleyicisi bir ülke olarak kaldığımız yerden devam edecek uluslararası fuarların yanı sıra İstanbul’da gerçekleştireceğimiz ve ülkemize kazandıracağımız uluslararası fuarlarımızı organize edeceğiz” diye konuştu.

 

Dünyanın halısını Gaziantep üretiyor

Dünyanın halısını Gaziantep üretiyor

Dünyanın halısını Gaziantep üretiyor

Dünyanın halısını Gaziantep üretiyor

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doğalgaz patlamasında ağır hasar alan binanın yıkımı tamamlandıÖnceki Haber

Doğalgaz patlamasında ağır hasar alan bi...

4 kuşaktır zamana ayar veriyorlarSonraki Haber

4 kuşaktır zamana ayar veriyorlar

Yorum Yazın

Kamu yönetiminin, liyakat ve ehliyet yerine, mensubiyetler üzerinden tanzim edilmesi, doğrudan KUL HAKKI YEMEKTİR!
Avrupa Kupası Şampiyonu: Aybüke KILINÇ!
Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmeti eğitimleri eğitimi uzaktan eğitim kapısında paylaşıma açıldı
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 2 Başlıyor!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 79 Bin 162 Vatandaş Yararlandı
Meclisteki Torba Kanuna; 1. Dereceye Yükselen Tüm Kamu Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Verilmesi Eklenmeli Ve Memura Bayram İkramiyesi Unutulmamalıdır
YKS Sınavına girecek okul birincileri sisteme işlenecek
TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!
TEKNOFEST 2023 Tarım Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
Torba Kanunda SGK Çalışanları Unutulmasın!
Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Başlıyor
Memura Bayram İkramiyesi Torbaya Girsin
MEB, Özellikle Lgs Ve Yks'ye Hazırlanan Öğrenciler İçin Sınıf Rehberlik Programlarını Destekleyici Ve Kariyer Danışmanlığı El Kitapları Hazırladı
KPSS-2023/4 Tercih Kılavuzu yayımlandı
45 Bin Öğretmen Alımına İlişkin Atama Takvimi Ve Branş Bazında Kontenjan Dağılımı Açıklandı
Yurtiçi geçici görev yolluğu taleplerinde dikkat edilecek hususlar
Üniversite Kapısında Yığılma Nasıl Önlenir?
Şube müdürlerimizin yetki ve sorumluluklarıyla mütenasip özlük ve ekonomik hakları bir an önce sağlanmalıdır
Deprem bölgesinde 27 Martta eğitim öğretime başlayacak il ve ilçeler açıklandı