Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Takvimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Takvimi
Abone ol
Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Takvimi

EĞİTİM İŞ YÜKSEKÖĞRETİM ÇALIŞTAYI 

Eğitim-İş olarak 29 Eylül- 1 Ekim günleri arasında Ankara'da "Yükseköğretim Çalıştayı" gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 40 farklı başlık altında düzenlenecek ve akademisyenlerin de katılacağı çalıştayda, yükseköğretimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşulacak.    

Bu çalıştay ile sorunları topluca ele alıp mücadele ve çözüm yollarını geniş katılımlı bir çalıştay ile hep birlikte örmenin çabası içindeyiz. 
Afiş, bülten ve broşür çalışmaları ile başlayan, aktif örgütlenme programları ve Yükseköğretim Komisyonu’nun oluşumu ile devam eden ve nihayet Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı düzenlemesi aşamasına ulaşan mücadelemiz bundan sonra da hız kesmeden devam edecek, haklı ve meşru mücadelemiz yeni boyutlar kazanarak sürecektir.
Yaklaşık 40 farklı başlık altında yükseköğretimin sorunlarına değineceğimiz Eğitim-İş Yükseköğretim Çalıştayı hem sorunların tartışıldığı hem de sorunlara karşı çözüm önerileri ve mücadele yöntemleri örmenin tartışıldığı bu çapta ilk toplantıdır. Yükseköğretim sorunlar yumağının tüm yönleriyle ele alınıp çözüm önerilerinin tartışılması hedeflenmiş olmasına karşın sorunların tümüne tek çalıştayda değinmenin imkansızlığını gördük. Bu çalıştay bir başlangıç, Eğitim-İş bundan sonra düzenli olarak yükseköğretimin sorunlarına ilişkin çalıştay, panel, konferans gibi toplantılar düzenlemeye, mücadeleyi ilmek ilmek hep birlikte örmeye devam edecektir. Saraylarda kısık sesle değil alanlarda gür sesimizle haykıracağız, hep birlikte mücadele edecek ve hep birlikte kazanacağız.

EĞİTİM İŞ YÜKSEKÖĞRETİM ÇALIŞTAYI 29 EYLÜL-01 EKİM 2023 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Eğitim İş eğitim öğretimin tüm kademelerinde demokratik, laik, bilimsel, kamusal ve parasız eğitimi savunmaktadır. Yükseköğretimde ilave olarak üniversitelerin özerk olması gerektiğini savunur. 
Eğitim İş olarak eğitim ve bilim emekçilerinin sorunlarına bugüne kadar sahip çıkmanın ve çözüm için mücadele etmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu çalıştay ile sorunları topluca ele alıp mücadele ve çözüm yollarını geniş katılımlı bir çalıştay ile hep birlikte örmenin çabası içindeyiz. 
Afiş, bülten ve broşür çalışmaları ile başlayan, aktif örgütlenme programları ve Yükseköğretim Komisyonunun oluşumu ile devam eden ve nihayet Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı düzenlemesi aşamasına ulaşan mücadelemiz bundan sonra da hız kesmeden devam edecek, haklı ve meşru mücadelemiz yeni boyutlar kazanarak sürecektir.
Yaklaşık 40 farklı başlık altında yükseköğretimin sorunlarına değineceğimiz Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı hem sorunların tartışıldığı hem de sorunlara karşı çözüm önerileri ve mücadele yöntemleri örmenin tartışıldığı bu çapta ilk toplantıdır. Yükseköğretim sorunlar yumağının tüm yönleriyle ele alınıp çözüm önerilerinin tartışılması hedeflenmiş olmasına karşın sorunların tümüne tek çalıştayda değinmenin imkansızlığını gördük. Bu çalıştay bir başlangıç, Eğitim İş bundan sonra düzenli olarak yükseköğretimin sorunlarına ilişkin çalıştay, panel, konferans gibi toplantılar düzenlemeye, mücadeleyi ilmek ilmek hep birlikte örmeye devam edecektir. Saraylarda kısık sesle değil alanlarda gür sesimizle haykıracağız, hep birlikte mücadele edecek ve hep birlikte kazanacağız.
Çalıştayımıza sunum yaparak, bildiri göndererek, hazırlık aşamasında destek olarak katkıda bulunarak bizleri onurlandıran tüm eğitim ve bilim emekçilerini saygıyla selamlıyoruz. 
Çalıştay fikri ilk olgunlaşmaya başladığından beri desteklerini hep yanımızda hissettiğimiz bilim kurulumuza, Eğitim İş Şube Yöneticilerine ve Merkez Yönetim Kuruluna teşekkür ederiz.


Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Düzenleme Kurulu

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Slovakya Ulusal Burs ProgramıÖnceki Haber

Slovakya Ulusal Burs Programı

Hiçbir Aydın Eğitimcimizi Gericilerin Ayak Oyunlarına Kurban Ettirmeyiz!Sonraki Haber

Hiçbir Aydın Eğitimcimizi Gericilerin Ay...

Yorum Yazın

Anayasa Mahkemesi Önünde Mum Işığında Adalet Aradık! (2.Hafta)
Başvuruları Devam Eden Çeşitli Konulardaki Yarışma Ve Etkinlikler
Valilikler, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkını Keyfi Engelleyemez!
PISA Sonuçları Türkiye’nin Başarısını Düzenli Olarak Artırdığını Gösteriyor
PISA 2022 Sonuçlarına Göre Türkiye Her Alanda Sıralamasını Yükseltti
Üniversitelerde ’Adalet’ ve ’Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği’ ön lisans programları kaldırıldı
2023-ALES/3 Sınav Sonuçları Açıklandı ve Aday Cevapları Erişime Açıldı
5 Aralık Salı önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (04 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
DEMİREL :"Geciken Adalet, Adalet Değil Aksine Bir Zulümdür."
Çizgi Filmler - Suat Turgut'tan İyilik Ağacı Masalları
II. Uluslararası Balkanlarda Türkçe Öğretimi ve Türkoloji Sempozyumu Aralık Ayında İstanbul’da Düzenlenecek
İşte haftanın yalan haberleri Dezenformasyon Bülteni Sayı 102 - Filistin Özel
Kaşıkla Verilen Artık Kepçeyle Gitti
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Anısına” Düzenlediğimiz 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresi Tamamlandı
Ülke genelinde 6 ve 9. Sınıflar için yapılacak ortak sınavlara yönelik konu soru dağılım tabloları yayımlandı
Millî Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı
Bütün Kamu Çalışanlarına BDDK’da Olduğu Gibi Ek Ödeme Verilmelidir
Bakan Tekin, Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi'nin Tanıtım Programına Katıldı
MEB Ortaokul Ve Liselerde "Türk Sosyal Hayatında Aile" Dersinin Müfredatı Hazırlandı