Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Takvimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Takvimi
Abone ol
Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Takvimi

EĞİTİM İŞ YÜKSEKÖĞRETİM ÇALIŞTAYI 

Eğitim-İş olarak 29 Eylül- 1 Ekim günleri arasında Ankara'da "Yükseköğretim Çalıştayı" gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 40 farklı başlık altında düzenlenecek ve akademisyenlerin de katılacağı çalıştayda, yükseköğretimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konuşulacak.    

Bu çalıştay ile sorunları topluca ele alıp mücadele ve çözüm yollarını geniş katılımlı bir çalıştay ile hep birlikte örmenin çabası içindeyiz. 
Afiş, bülten ve broşür çalışmaları ile başlayan, aktif örgütlenme programları ve Yükseköğretim Komisyonu’nun oluşumu ile devam eden ve nihayet Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı düzenlemesi aşamasına ulaşan mücadelemiz bundan sonra da hız kesmeden devam edecek, haklı ve meşru mücadelemiz yeni boyutlar kazanarak sürecektir.
Yaklaşık 40 farklı başlık altında yükseköğretimin sorunlarına değineceğimiz Eğitim-İş Yükseköğretim Çalıştayı hem sorunların tartışıldığı hem de sorunlara karşı çözüm önerileri ve mücadele yöntemleri örmenin tartışıldığı bu çapta ilk toplantıdır. Yükseköğretim sorunlar yumağının tüm yönleriyle ele alınıp çözüm önerilerinin tartışılması hedeflenmiş olmasına karşın sorunların tümüne tek çalıştayda değinmenin imkansızlığını gördük. Bu çalıştay bir başlangıç, Eğitim-İş bundan sonra düzenli olarak yükseköğretimin sorunlarına ilişkin çalıştay, panel, konferans gibi toplantılar düzenlemeye, mücadeleyi ilmek ilmek hep birlikte örmeye devam edecektir. Saraylarda kısık sesle değil alanlarda gür sesimizle haykıracağız, hep birlikte mücadele edecek ve hep birlikte kazanacağız.

EĞİTİM İŞ YÜKSEKÖĞRETİM ÇALIŞTAYI 29 EYLÜL-01 EKİM 2023 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Eğitim İş eğitim öğretimin tüm kademelerinde demokratik, laik, bilimsel, kamusal ve parasız eğitimi savunmaktadır. Yükseköğretimde ilave olarak üniversitelerin özerk olması gerektiğini savunur. 
Eğitim İş olarak eğitim ve bilim emekçilerinin sorunlarına bugüne kadar sahip çıkmanın ve çözüm için mücadele etmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu çalıştay ile sorunları topluca ele alıp mücadele ve çözüm yollarını geniş katılımlı bir çalıştay ile hep birlikte örmenin çabası içindeyiz. 
Afiş, bülten ve broşür çalışmaları ile başlayan, aktif örgütlenme programları ve Yükseköğretim Komisyonunun oluşumu ile devam eden ve nihayet Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı düzenlemesi aşamasına ulaşan mücadelemiz bundan sonra da hız kesmeden devam edecek, haklı ve meşru mücadelemiz yeni boyutlar kazanarak sürecektir.
Yaklaşık 40 farklı başlık altında yükseköğretimin sorunlarına değineceğimiz Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı hem sorunların tartışıldığı hem de sorunlara karşı çözüm önerileri ve mücadele yöntemleri örmenin tartışıldığı bu çapta ilk toplantıdır. Yükseköğretim sorunlar yumağının tüm yönleriyle ele alınıp çözüm önerilerinin tartışılması hedeflenmiş olmasına karşın sorunların tümüne tek çalıştayda değinmenin imkansızlığını gördük. Bu çalıştay bir başlangıç, Eğitim İş bundan sonra düzenli olarak yükseköğretimin sorunlarına ilişkin çalıştay, panel, konferans gibi toplantılar düzenlemeye, mücadeleyi ilmek ilmek hep birlikte örmeye devam edecektir. Saraylarda kısık sesle değil alanlarda gür sesimizle haykıracağız, hep birlikte mücadele edecek ve hep birlikte kazanacağız.
Çalıştayımıza sunum yaparak, bildiri göndererek, hazırlık aşamasında destek olarak katkıda bulunarak bizleri onurlandıran tüm eğitim ve bilim emekçilerini saygıyla selamlıyoruz. 
Çalıştay fikri ilk olgunlaşmaya başladığından beri desteklerini hep yanımızda hissettiğimiz bilim kurulumuza, Eğitim İş Şube Yöneticilerine ve Merkez Yönetim Kuruluna teşekkür ederiz.


Eğitim İş Yükseköğretim Çalıştayı Düzenleme Kurulu

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Slovakya Ulusal Burs ProgramıÖnceki Haber

Slovakya Ulusal Burs Programı

Hiçbir Aydın Eğitimcimizi Gericilerin Ayak Oyunlarına Kurban Ettirmeyiz!Sonraki Haber

Hiçbir Aydın Eğitimcimizi Gericilerin Ay...

Yorum Yazın

Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz
Mülakatlar Başlamadan, Ahlaksızlıkları Başladı Bile!
İşte haftanın yalan haberleri
Yusuf Tekin’i Sözlerini Geri Almaya Çağırıyoruz
3 Milyon Öğrenci, İlk Yardım Semineri; 426 Bin Öğretmen İlk Yardım Eğitimi Aldı
Türkçemizin hazinelerini keşfetmeye devam ediyoruz
Mülakat Uygulamasını Kabul Etmiyoruz Yargıya Taşıyoruz