İnegöl’de ’Nöbetçi Kitaphane’ için geri sayım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İnegöl’de ’Nöbetçi Kitaphane’ için geri sayım
Abone ol
Bursa'nın İnegöl Belediyesi’nin şehre nefes aldıracak projesi olan Mesudiye Mahallesi’ndeki Kanal İnegöl projesinin içerisinde yer alan Nöbetçi Kitaphane 27 Şubat Pazartesi günü kapılarını kitapseverlere açıyor.

Bursa'nın İnegöl Belediyesi’nin şehre nefes aldıracak projesi olan Mesudiye Mahallesi’ndeki Kanal İnegöl projesinin içerisinde yer alan Nöbetçi Kitaphane 27 Şubat Pazartesi günü kapılarını kitapseverlere açıyor.

BURSA (İGFA) - Bursa'nın İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın 94 beyanından biri olan Kanal İnegöl projesi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. İnegöl’ün ilk dere ıslahı olan Kanal İnegöl projesi, yeni bir çekim merkezi haline gelirken aynı zamanda alanda inşa edilen Kitaphane ile öğrencilerin eğitim sürecine de katkı sağlamış olacak. İnegöl Belediyesi’nin 3 farklı alanda uyguladığı Nöbetçi Kitaphane öğrencilerden tam not alırken 4’ncüsü ise Kanal İnegöl’e entegre edildi. Hazırlıkların tamamlandığı Kanal İnegöl Nöbetçi Kitaphane, 27 Şubat Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacak.

KANAL İNEGÖL ‘’BİLGİ’’ DEPOLAYACAK

Gençlerin eğitim ve öğretim süreçlerine katkı sağlayan tüm projelerde ciddi desteklerde bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şehre değer katacak Kanal İnegöl projesinin içerisinde yer alan yeni Nöbetçi Kitaphanede hazırlıkların tamamlandığı müjdesini verdi. Başkan Alper Taban yaptığı açıklamada, ‘’Kanal İnegöl projemizde çalışmalarımız hızla devam ederken bu alan içerisinde oluşturduğumuz Nöbetçi Kitaphanemizin ise hazırlıklarını tamamladık. 27 Şubat Pazartesi günü gençlerimizin kullanımına açacağız. Kanal İnegöl bu Kitaphane ile gençlerimize bilgi depolayacak. Şehrimizde uygulamış olduğumuz 3 Kitaphane, gençlerimizin yoğun ilgilisiyle kullanıma devam ediliyor. Öğrencilerimiz bu alanları çok sevdiler. Rahatlıkla kitap okuyorlar, derslerini çalışıyorlar, sınavlarına hazırlanıyorlar. Bizler de belirli zamanlarda arkadaşlarımıza deneme sınavları ile destekte bulunuyoruz. Bilinçli bir neslin yetiştiğini görünce çok mutlu oluyoruz.  Pazartesi günü itibariyle öğrencilerimize hizmet verecek olan yeni Kitaphanemiz hayırlı olsun. Güle güle kullanılsın inşallah.’’ dedi.

KİTAPHANELERİ MAHALLELERİMİZE YAYMAK İSTİYORUZ

Son olarak yoğun ilgi gösterilen Nöbetçi Kitaphaneleri mahallelere yaymak istediklerini kaydeden Başkan Alper Taban, ‘’Bizlere talepler geliyor. Gençlerimiz, anne ve babalar isteklerde bulunuyorlar. Başkanım bizlerde mahallemize Nöbetçi Kitaphane istiyoruz diyorlar. Bu güzel bilincin edinmesini görmek bizleri mutlu ediyor. Mahallelerimizde bilgi kültür evlerimiz mevcut. Zamanla bu alanları Nöbetçi Kitaphane formatı ile güncellemek istiyoruz. Hepsini bir anda yapmamız mümkün değil. Süreç içerisinde dönüşümler yaparak yeni Kitaphaneleri mahallelerimize kazandırmak istiyoruz. Birbirine yakın mahallelerdeki öğrencilerimiz de bu alanları ortak olarak kullanabilecekler. İnegöl’ümüzün gençleri her şeyin en iyisine layık. Bizler de en güzel projeleri kendilerine sunmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.’’ dedi.

Kaynak:IGFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Deniz Biyoloji Müzesi’ndeki balıklar yenilenecekÖnceki Haber

Deniz Biyoloji Müzesi’ndeki balıklar yen...

Tehlike oluşturan kaya parçaları için çalışma başlatıldıSonraki Haber

Tehlike oluşturan kaya parçaları için ça...

Yorum Yazın

3 Bin 500 Engelli Öğretmen Ataması İçin Başvurular 3 Nisan'da Başlayacak
Ramazan-ı Şerif 2023
Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2022 Yılı Faaliyet Raporu
TEKNOFEST 2023 Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması Özgün Araç Kategorisi Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar Türkiye Tek Yürek
TEKNOFEST 2023 Akıllı Ulaşım Yarışması Proje Detay Rapor Sonuçları Açıklandı!
Öğretici: Mart Ayı Açlık Ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı. Sabit Gelirliler Açlık Sınırında Geçinemiyor!
TEKNOFEST 2023 Çip Tasarım Yarışması Detay Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 TEKNOFEST Drone Şampiyonası Ön Eleme Sonuçları Açıklandı!
Öğretici: Banka Promosyonu Adaletsizliği Son Bulmalıdır
Deprem Bölgesinde LGS Ve YKS'ye Hazırlık İçin 809 DYK Noktası Oluşturuldu
Afet Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 102 Bin 29 Vatandaş Yararlandı
ÖSYM’den 4 il için YKS kararı
Bakanlık alan değişikliği bekleyen meslektaşlarımızı daha ne kadar bekletecek?
Deprem Sonrasında MEB Tarafından Atılan Politika Adımları
MTSK Direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavları ertelendi
Deprem Bölgesinden Diğer İllere Nakil Olan 14 Bin 73 Öğrenci, Kendi İllerine Geri Döndü
TEKNOFEST 2023 Roket Yarışması Kritik Tasarım Rapor Sonuçları Açıklandı!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
TEKNOFEST İstanbul Spotter Kule Başvuruları Başladı!