İnegöl’de ’Nöbetçi Kitaphane’ için geri sayım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İnegöl’de ’Nöbetçi Kitaphane’ için geri sayım
Abone ol
Bursa'nın İnegöl Belediyesi’nin şehre nefes aldıracak projesi olan Mesudiye Mahallesi’ndeki Kanal İnegöl projesinin içerisinde yer alan Nöbetçi Kitaphane 27 Şubat Pazartesi günü kapılarını kitapseverlere açıyor.

Bursa'nın İnegöl Belediyesi’nin şehre nefes aldıracak projesi olan Mesudiye Mahallesi’ndeki Kanal İnegöl projesinin içerisinde yer alan Nöbetçi Kitaphane 27 Şubat Pazartesi günü kapılarını kitapseverlere açıyor.

BURSA (İGFA) - Bursa'nın İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın 94 beyanından biri olan Kanal İnegöl projesi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. İnegöl’ün ilk dere ıslahı olan Kanal İnegöl projesi, yeni bir çekim merkezi haline gelirken aynı zamanda alanda inşa edilen Kitaphane ile öğrencilerin eğitim sürecine de katkı sağlamış olacak. İnegöl Belediyesi’nin 3 farklı alanda uyguladığı Nöbetçi Kitaphane öğrencilerden tam not alırken 4’ncüsü ise Kanal İnegöl’e entegre edildi. Hazırlıkların tamamlandığı Kanal İnegöl Nöbetçi Kitaphane, 27 Şubat Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacak.

KANAL İNEGÖL ‘’BİLGİ’’ DEPOLAYACAK

Gençlerin eğitim ve öğretim süreçlerine katkı sağlayan tüm projelerde ciddi desteklerde bulunan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şehre değer katacak Kanal İnegöl projesinin içerisinde yer alan yeni Nöbetçi Kitaphanede hazırlıkların tamamlandığı müjdesini verdi. Başkan Alper Taban yaptığı açıklamada, ‘’Kanal İnegöl projemizde çalışmalarımız hızla devam ederken bu alan içerisinde oluşturduğumuz Nöbetçi Kitaphanemizin ise hazırlıklarını tamamladık. 27 Şubat Pazartesi günü gençlerimizin kullanımına açacağız. Kanal İnegöl bu Kitaphane ile gençlerimize bilgi depolayacak. Şehrimizde uygulamış olduğumuz 3 Kitaphane, gençlerimizin yoğun ilgilisiyle kullanıma devam ediliyor. Öğrencilerimiz bu alanları çok sevdiler. Rahatlıkla kitap okuyorlar, derslerini çalışıyorlar, sınavlarına hazırlanıyorlar. Bizler de belirli zamanlarda arkadaşlarımıza deneme sınavları ile destekte bulunuyoruz. Bilinçli bir neslin yetiştiğini görünce çok mutlu oluyoruz.  Pazartesi günü itibariyle öğrencilerimize hizmet verecek olan yeni Kitaphanemiz hayırlı olsun. Güle güle kullanılsın inşallah.’’ dedi.

KİTAPHANELERİ MAHALLELERİMİZE YAYMAK İSTİYORUZ

Son olarak yoğun ilgi gösterilen Nöbetçi Kitaphaneleri mahallelere yaymak istediklerini kaydeden Başkan Alper Taban, ‘’Bizlere talepler geliyor. Gençlerimiz, anne ve babalar isteklerde bulunuyorlar. Başkanım bizlerde mahallemize Nöbetçi Kitaphane istiyoruz diyorlar. Bu güzel bilincin edinmesini görmek bizleri mutlu ediyor. Mahallelerimizde bilgi kültür evlerimiz mevcut. Zamanla bu alanları Nöbetçi Kitaphane formatı ile güncellemek istiyoruz. Hepsini bir anda yapmamız mümkün değil. Süreç içerisinde dönüşümler yaparak yeni Kitaphaneleri mahallelerimize kazandırmak istiyoruz. Birbirine yakın mahallelerdeki öğrencilerimiz de bu alanları ortak olarak kullanabilecekler. İnegöl’ümüzün gençleri her şeyin en iyisine layık. Bizler de en güzel projeleri kendilerine sunmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.’’ dedi.

Kaynak:IGFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Deniz Biyoloji Müzesi’ndeki balıklar yenilenecekÖnceki Haber

Deniz Biyoloji Müzesi’ndeki balıklar yen...

Tehlike oluşturan kaya parçaları için çalışma başlatıldıSonraki Haber

Tehlike oluşturan kaya parçaları için ça...

Yorum Yazın

Okul Yöneticilerine Artırımlı Ek Ders Ücreti İle İlgili Olumlu Kararlar Gelmeye Devam Ediyor
Yazıklar olsun!
Ücretsiz Yaz Okulları Açılıyor
Türkiye’de Hükümet Değişmediğine Göre Verilen Sözler Yerine Getirilmelidir
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına, Hayata Geçirilen Birçok Yenilik Damgasını Vurdu
BİLSEM Yaz Okulu Başlıyor!
Laiklik ve Bilim Karşıtı Müfredatı Reddediyoruz!
ÖMK, Öğretmenlik Mağduriyet Kanunu Olmasın, Diye Eylemdeyiz
Hava Savunma Sistemleri Yarışması Kritik Tasarım Raporu Sonuçları Açıklandı!
2024 Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri Uygulama Usül ve Esasları ve Etkinlik planı
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
Tasarım Odaklı Düşünme Farkındalık Eğitimi
Dijital Medya Okuryazarlığı Eğitimleri
Sosyal Becerileri Geliştirme Eğitimi
Memur disiplin affı çıkarılmalı
Memur ve Emeklilerimizin Hakları İçin Hazine ve Maliye Bakanlığı Önündeydik
Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav adaylarının alan bazlı taban puanları açıklandı
2024 Haziran Ayı Tebliğler Dergisi Yayımlandı
Aşçı, Berber,Terzi Vb Kadroların Teknik Hizmetler Sınıfına Alınması İle İlgili Yazımızı Cumhurbaşkanlığı Makamına Gönderdik