Mutsuz son

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mutsuz son
Abone ol
İzmir’in Çeşme ilçesinde yazlığında bulunduğu esnada masaj reklamına tıklayan ve karşısındaki sözde masözle mesajlaşan adam 3 gün sonra hayatının şokunu yaşadı. Gerçek bir avukatın adını kullanarak vatandaşı davayla tehdit eden dolandırıcı, 35 bin lira karşılığında sözde davayı geri çekeceğini söyleyerek vatandaşı dolandırdı.

 

 

 

Geçtiğimiz hafta İzmir’in Çeşme ilçesindeki yazlığında vakit geçiren G.D., sosyal medyada gezindiği esnada bir masaj salonu reklamı görüp tıkladı. Telefon üzerinden mesajlaşma uygulamasına yönlendirilen G.D. ile karşı taraf arasında sohbet başladı. Masaj fiyatları ve mutlu son diye tabir edilen cinsel birliktelik için fiyat soran G.D., karşı tarafın da verdiği rahatlıkla daha açık seçik konuşmalar gerçekleştirdi.

 

 

 

 

3 gün sonra gelen mesajla neye uğradığını şaşırdı

 

 

 

G.D.’nin telefonuna ise 3 gün sonra bir avukat mesaj atarak, mesajlaşmaları bahane gösterip cinsel tacizden dolayı suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti. Neye uğradığını şaşıran vatandaş, yanlış anlaşıldığını davayı geri çekmek için ne yapılması gerektiğini sordu. Avukat da bunun üzerine davalıya 15 bin, avukatlık masraflarına da 20 bin lira olmak üzere 35 bin lira talep etti. G.D., paraları avukatın vermiş olduğu banka hesabına atarak kurtulduğunu düşündü.

 

 

 

Avukat sahte çıktı

 

 

 

Daha sonra aklında soru işareti kalan G.D., avukatın ofisini arayarak böyle bir olayın olmadığını, kendisine mesaj atan kişinin avukatın adını kullanarak kendisine avukat süsü verdiğini anladı. Dolandırıldığını fark eden vatandaş, İzmir Barosu avukatlarından Başak Rencuzoğulları aracılığıyla dolandırıcı veya dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

 

 

"Hiç bir resmi kuruluş ve yargı kanalları mesaj yoluyla ulaşmaz"

 

 

 

Resmi kuruluş ve yargı organlarının bu şekilde mesaj yoluyla vatandaşlara ulaşmayacağı konusunda vatandaşlara uyarıda bulunan İzmir Barosu avukatlarından Başak Rencuzoğulları, olayı anlatarak vatandaşlara uyarıda bulundu. Rencuzoğulları, "Müvekkilimiz Çeşme’deki yazlığında sosyal medyada gezinirken bir masaj salonuna ait sponsorlu bir reklamla karşılaşıyor ve tıklıyor. Tıkladığında da doğrudan mesajlaşma uygulamasına yönlendiriliyor. Verilen hizmetlerle ilgili bilgi almaya çalışırken masaj ve mutlu son diye tabir edilen cinsel birliktelik ile ilgili bir fiyat listesi karşısına çıkıyor. Daha sonra sohbet ilerleyince müvekkilimize de cinsel içerikli fotoğraflar atılıyor. Müvekkil de onun verdiği rahatlığa dayanarak karşılıklı bir cinsel sohbet gerçekleştiriliyor. 3 gün sonra ise gerçek bir avukatın ismini kullanan bir kişi kendisine mesaj atıyor ve mesajlaşmaların cinsel taciz içerdiğini belirterek suç duyurusunda bulunulduğunu beyan ediyor. Mesajlarda uzlaşmak istenildiğinde mağdura 15 bin, avukatlık masraflarına da 20 bin lira olmak üzere 35 bin lira ücret talep ediliyor. Bu esnada mesajlarla müvekkilimiz hapis cezası ile korkutuluyor. O da korktuğu için karşı tarafa bu parayı ödüyor. Sonrasında bazı bir takım araştırmalar yaparak dolandırıldığını anlayıp bize başvuruda bulunuyor. Biz de yapılan dolandırıcılığa karşı gerekli yasal işlemleri başlattık. Hiç bir resmi kuruluş ve yargı kanalları mesaj yoluyla ulaşmaz. Eskiden tebligatlarla vatandaşlara ulaşılırdı ancak onların da sahtesi yapılır hale geldi. Vatandaşların da kafası daha çok karışıyor. Böyle bir şeyle karşılaşıldığında E-Devlet üzerinden haklarında bir şikayet olup olmadığını öğrenebilirler. Vatandaşlarımız da bu konuda dikkatli olsunlar" açıklamasında bulundu.

 

Mutsuz son

Mutsuz son

Mutsuz son

Mutsuz son

Mutsuz son

Mutsuz son

Mutsuz son

Mutsuz son

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Artvin’de taşkınlar 72 saat öncesinden tahmin edilebilecekÖnceki Haber

Artvin’de taşkınlar 72 saat öncesinden t...

Yüzde 52 duyma engelli olmasına rağmen enkazdan 7 can kurtardıSonraki Haber

Yüzde 52 duyma engelli olmasına rağmen e...

Yorum Yazın

Mülakatlarda KPSS puanına mütenasip puanlama yapılacağını duyurun. Hem komisyon üyelerimiz hem de genç meslektaşlarımız rahatlasın.
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi Yayımlandı
Gençlik Yaz Okuluna başvurular başlıyor
eTwinning Kalite Etiketi başvuruları uzatıldı
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
MEB, Bir Yılda Hayata Geçirilen Projeleri Bülten Olarak Yayımladı
İmam Hatip Liseleri Arasında, 11 Dilde Münazara Yarışmaları Sonuçlandı
Şimdi Teneffüs Zamanı
EBA defterini al izle
İşte MEB'in Trafik Eylem Planı
E İzleme nedir?
İşte MEB tarafından açılan tüm kurslar ve başvuruları
Eğitimde Birlikteyiz Öykü Kitapları
Eğitimde Birlikteyiz
Mülakatlar Başlamadan, Ahlaksızlıkları Başladı Bile!
İşte haftanın yalan haberleri
Yusuf Tekin’i Sözlerini Geri Almaya Çağırıyoruz
3 Milyon Öğrenci, İlk Yardım Semineri; 426 Bin Öğretmen İlk Yardım Eğitimi Aldı
Türkçemizin hazinelerini keşfetmeye devam ediyoruz
Mülakat Uygulamasını Kabul Etmiyoruz Yargıya Taşıyoruz