Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi Öğretmen Eğitimleri

Eğitimlere rehber öğretmen/psikolojik danışman ve özel eğitim öğretmenlerinden oluşan 137 kişi katılım sağlamıştır.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL programın açılış konuşmasında; öğretmen yeterliliklerinin kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarında çok önemli bir unsur olduğunu vurgulamış ve eğitim programları hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur.

Öğretmenlerin deneyimlerini meslektaşlarıyla tartışarak hem teorik hem de uygulama düzeyinde gelişmelerini sağlayacağı eğitimlerin, kaynaştırma/ bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarının niteliğinin geliştirilmesine de önemli katkıları olacaktır.

Pilot illerde görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenecek eğitimler Haziran 2022 tarihine kadar tamamlanacaktır. Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Samsun ve Trabzon illerinde düzenlenecek eğitimlere toplamda 5.000 öğretmen katılım sağlayacaktır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol