data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

ABD’nin Tarihi Gerçekleri Saptırmasını Kabul Etmiyoruz Ve Kınıyoruz
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Türkiye’nin “soykırım” yapmakla suçlanması hukuk dışıdır. Tarihi gerçekleri çarpıtarak ulusumuza karşı suçlayıcı ithamlarda bulunmak nefret suçudur.

Türkiye'nin bu konudaki tutumu da son derece açıktır. Tarafsız, dürüst tarihçilerimizin araştırmalarından da anlaşılacağı gibi o dönemde yaşananlar karşılıklı bir çatışma olduğu, her iki tarafın da büyük kayıplar verdiği ve acılar çektiğidir.

ABD’nin almış olduğu bu karar Ermenileri sevdikleri için değil emperyalist merkezlerin çıkarları doğrultusunda kullandığı bir şantaj malzemesidir. Baskı, şantaj ve tarihi yanlış değerlendirmelerle bu konuda karar alınması bizler için yok hükmündedir.

Geçmişte Osmanlı Devleti’ni bugün de Türkiye Cumhuriyeti’nin jeopolitik ve jeostratejik konumunu emperyalist paylaşım alanı olmuştur. Osmanlı Devleti’ni parçalayarak tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist devletler, bugün de Türkiye Cumhuriyeti hedef haline getirmişlerdir.

Tarihçilerin incelemesi, değerlendirmesi gereken 1915 olaylarını, siyasi ve tek yanlı olarak Türkiye üzerine yıkmak açıkça emperyalist bir projedir. Emperyalistlerin Türkiye’yi bölmek, yeni Sevr’i hayata geçirebilmek için uyguladıkları politikalarının en önde gelenlerinden biri, yeniden yaratılmak istenen “Ermeni Sorunu”dur. Bunun en önemli aracı da Türkiye’ye kabul ettirilmek istenen “Ermeni Soykırımı” tezidir.

Tarihte olduğu gibi günümüzde de hala Ermeni toplumu üzerinden siyasi ve ekonomik çıkar sağlamaya çalışan emperyalist devletler bulunmaktadır. Türkiye’yi sözde soykırımla suçlayarak Sevr’i dayatmak istemektedirler. ABD, kısaca “BOP” denilen “Büyük Ortadoğu Projesi” ile bu emeline ulaşmak istemektedir.

ABD, eğer bir soykırım arıyorsa önce kendi kanlı tarihini sorgulamalıdır. “Soykırım” iftiralarına sessiz kalınamaz. Türkiye Cumhuriyeti olarak gereken en sert cevap verilmelidir.

Ve diyoruz ki Türkiye, dün olduğu gibi bugün de gerekli cevabı en doğru şekilde verecek, tarihinden ve gerçeklerden aldığı güçle kararlı duruşunu sergileyecektir.

Bizler, “Yurtta barış, dünyada barış” diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden gidiyoruz. ABD’nin kirli politik oyunlarla, Türkiye üzerinde baskıyı artırmak, Sevr hayalini gerçekleştirmek için yaptığı bu hamleye karşı  ulusumuzun emperyalist güçler karşısında uyanık olmaya davet ediyoruz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; ABD’nin emperyalist oyunlarına karşılık siyasi iktidar acilen; 

ABD ile ilişkileri askıya almalıdır.

ABD'nin ülke topraklarında bulunan üsleri kapatılmalıdır.

NATO'dan çıkmalıdır. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol