3600 Ek Gösterge, Hemen Meclise!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
3600 Ek Gösterge, Hemen Meclise!
Abone ol
3600 Ek Gösterge, Hemen Meclise!

TEÇ-SEN'DEN 3600 EK GÖSTERGE EYLEMİ

DEMİREL 1.Dereceye 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Bir An Önce Meclise Gelsin Ve Adalet Tecelli Etsin.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL'İN Ankara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Önünde Yapmış Olduğu 3600 Ek Gösterge Bir An Önce Meclise Basın Açıklaması.

TEÇ-SEN BASIN AÇIKLAMASI-08/02/2024

“3600 EK GÖSTERGE, HEMEN MECLİSE!”

Değerli Basın Mensupları, Kıymetli Kamu Çalışanları; Bilindiği Üzere 02 Temmuz 2022 Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde Kabul Edilen Yasa İle  Öğretmenlerimiz, Asker Ve Polislerimiz, Din Görevlilerimiz Ve Hemşirelerimiz Başta Olmak Üzere 2.5 Milyon Kamu Çalışanı 3600 Ek Gösterge Kapsamına Alınmıştır.

Yıllardır Bu Yasayı Bekleyen Kamu Çalışanları Adına Büyük Bir Müjde Olan 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi, Yönetim Kademesinde Olan Şeflerimiz, Teknik Personellerimiz, Memurlarımız ve Yardımcı Hizmetler Sınıfımız Açısından Da Eksik Kalmıştır. Hayal Kırıklığı Yaratmıştır.

3600 Ek Göstergenin Eksik Kalan Tarafının Tamamlanması, Erişim Kısıtlamasının Kaldırılması, Kamu Çalışanlarının Tamamını Kapsaması İçin Teç-Sen Olarak Sürekli Eylemsel Hale Geçtik. Gerek Basın Açıklamalarımızda ve Eylemlerimizde Gerek Mitinglerimizde, Gerekse Ankara’ya Yaptığımız Yürüyüşümüzle, Gerekse Grevlerimizde 3600 Ek Gösterge Konusu Ana Gündemimiz Oldu.

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekilleri Seçimlerinden Önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Tarafından 1. Dereceye Gelen Tüm Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Gösterge Verileceği Sözüne Rağmen, Çalışma Bakanı Tarafından Kanun Teklifinin Hazır Olduğu Söylenmesine Rağmen Ve Toplu Sözleşme Masasında Mutabakat Altına Alınmasına Rağmen Bugüne Kadar Meclise Getirilmemiş Olmasını Kabul Etmiyoruz.

1.Dereceye Gelen Her Kamu Çalışanına 3600 Ek Gösterge Sözünün Tutulması İçin Bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Önünden Bir Defa Daha Sesleniyoruz.

Kamuda Görev Yapan Şefler Olarak Sesleniyoruz. Verilen Söz Yerine Gelsin. 1.Dereceye 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Bir An Önce Meclise Gelsin Ve Adalet Tecelli Etsin. 

Kamuda Görev Yapan Teknik Personeller Olarak Sesleniyoruz. Verilen Sözler Yerine Gelsin. 1.Dereceye 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Bir An Önce Meclise Gelsin Ve Adalet Tecelli Etsin.

Kamuda Görev Yapan Memurlar Olarak Sesleniyoruz. Verilen Sözler Yerine Gelsin. 1. Dereceye 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Bir An Önce Meclise Gelsin Ve Adalet Tecelli Etsin.

Kamuda Görev Yapan Yardımcı Hizmetler Sınıfı Olarak Sesleniyoruz. Verilen Sözler Tutulsun. 1. Dereceye 3600 Ek Gösterge Kanun Teklifi Bir An Önce Meclise Gelsin Ve Adalet Tecelli Etsin.

TEÇ-SEN

TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI

08/02/2024

TEÇ-SEN TÜRKİYE GENELİNDE MEYDANLARA İNDİ!

TEÇ-SEN  bugün Türkiye genelinde eş zamanlı olarak  “3600 EK GÖSTERGE BİR AN ÖNCE MECLİSE” talebiyle eylem yaptı.

 TEÇ-SEN Genel Başkanı Ümit Demirel, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verileceği sözüne rağmen, Çalışma Bakanı tarafından kanun teklifinin hazır olduğu söylenmesine rağmen bugüne kadar Meclis'e getirilmemiş olmasını kabul etmiyoruz" dedi.

Demirel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs genel seçiminden önce birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge sözü verdiğini anımsatarak şunları söyledi:

 "3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ, YÖNETİM KADEMESİNDE OLAN ŞEFLERİMİZ, TEKNİK PERSONELLERİMİZ, MEMURLARIMIZ VE YARDIMCI HİZMETLER SINIFIMIZ AÇISINDAN DA EKSİK KALMIŞTIR. HAYAL KIRIKLIĞI YARATMIŞTIR"

"Bilindiği üzere 2 Temmuz 2022 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen yasa ile öğretmenlerimiz, asker ve polislerimiz, din görevlilerimiz ve hemşirelerimiz başta olmak üzere 2.5 milyon kamu çalışanı 3600 ek gösterge kapsamına alınmıştır. Yıllardır bu yasayı bekleyen kamu çalışanları adına büyük bir müjde olan 3600 ek gösterge düzenlemesi, yönetim kademesinde olan şeflerimiz, teknik personellerimiz, memurlarımız ve yardımcı hizmetler sınıfımız açısından da eksik kalmıştır. Hayal kırıklığı yaratmıştır.

3600 ek göstergenin eksik kalan tarafının tamamlanması, erişim kısıtlanmasının kaldırılması, kamu çalışanlarının tamamını kapsaması için TEÇ-SEN olarak sürekli eylemsel hale geçtik. Gerek basın açıklamalarımızda ve eylemlerimizde gerek mitinglerimizde gerekse Ankara'ya yaptığımız yürüyüşümüzle gerekse grevlerimizle 3600 ek gösterge konusu ana gündemimiz oldu.

"ÇALIŞMA BAKANI TARAFINDAN KANUN TEKLİFİNİN HAZIR OLDUĞU SÖYLENMESİNE RAĞMEN MECLİS'E GETİRİLMEMİŞ OLMASINI KABUL ETMİYORUZ"

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri seçimlerinden önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verileceği sözüne rağmen, Çalışma Bakanı tarafından kanun teklifinin hazır olduğu söylenmesine rağmen ve toplu sözleşme masasında mutabakat altına alınmasına rağmen bugüne kadar Meclis'e getirilmemiş olmasını kabul etmiyoruz. Birinci dereceye gelen her kamu çalışanına 3600 ek gösterge sözünün tutulması için bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
önünden bir defa daha sesleniyoruz.

Kamuda görev yapan şefler olarak sesleniyoruz. Verilen söz yerine gelsin. Birinci dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce Meclis'e gelsin ve adalet tecelli etsin. Kamuda görev yapan teknik personeller olarak sesleniyoruz. Verilen sözler yerine gelsin. Birinci dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce Meclis'e gelsin ve adalet tecelli etsin. Kamuda görev yapan memurlar olarak sesleniyoruz. Verilen sözler yerine gelsin. Birinci dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce Meclis'e gelsin ve adalet tecelli etsin. Kamuda görev yapan yardımcı hizmetler sınıfı olarak sesleniyoruz. Verilen sözler tutulsun. Birinci dereceye 3600 ek gösterge kanun teklifi bir an önce Meclis'e gelsin ve adalet tecelli etsin."

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seçmeli Dersleri Öğrenciler ve Velileri Seçmeli, Okul Yöneticilerinin Yönlendirme Yapmasına İzin Verilmemelidir!Önceki Haber

Seçmeli Dersleri Öğrenciler ve Velileri...

Yasımız Dün Gibi Taze: “6 Şubat Depremleri”Sonraki Haber

Yasımız Dün Gibi Taze: “6 Şubat Depremle...

Yorum Yazın

Heimclih Manevrası hayat kurtarır
Öğretmenler Odası buluşmaları, bu hafta İzmir’de
MEB Günlük Program 29.02.2024
29 Şubat Perşembe önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (28 Şubat 2024) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Sosyal Medya Pazarlaması ve Sosyal Medya Fotoğrafçılığı Eğitimi
Siber Zorbalık Farkındalık Eğitimi
Blockchain Okuryazarlığı Farkındalık Eğitimi
Google Araçları Eğitimi
Dijital Medya Okuryazarlığı Eğitimleri
Fiziki dershane ihtiyacını karşılayan çevrim içi ücretsiz dijital eğitim platformu!
TEKNOFEST Girişim Programı 3. Dönem Tanıtım Videosu
T3 Söyleşileri serimize değerli akademisyen Prof. Dr. Cemalettin Şahin ile devam ediyoruz.  
Milletimiz 28 Şubatçıları ebedi yok oluşa ve aşağılanmaya mahkûm etti
Konuşma Sınavlarında Kullanılabilecek Örnek Yöntem Ve Teknikler, Öğretmen Bilişim Ağı'nda (Öba) Yayımlandı
2024 Yılı 1. Dönem (Şubat Ayı) Sürekli İşçilerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları
Öğretici: İkramiye Memurlara Da Verilmelidir
“28 Şubat ile Yüzleşilmeli, Mağduriyetler Giderilmelidir”
Yöneticilikten Ayrılanların Normu İle İlgili Mahkeme Kararı
Deneyap Teknoloji Atölyeleri Başvuruları Uzatıldı!