Bakan Nebati’den deprem fırsatçılarına tepki

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Nebati’den deprem fırsatçılarına tepki
Abone ol
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sektör temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda deprem fırsatçılarına ateş püskürdü. Nebati, “Depremin yaralarını sarmaya çalışan vatandaşlarımızın bir de bu fırsatçı yaklaşıma maruz kalması asla kabul edilebilir değildir. Bu duruma kesinlikle göz yumacak değiliz” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Şanlıurfa’da düzenlenen toplantıda sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantı sonrası açıklamada bulunan Bakan Nebati, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaraları sarmaya devam ettiklerini söyledi. Nebati, “Milletçe zorlu günler yaşıyoruz. 6 Şubat’ta meydana gelerek 11 ilimizi son derece olumsuz etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler ve ardından geçen hafta yaşanan Hatay merkezli depremler, hepimizi derinden sarsmıştır.

Son yüzyılın en büyük deprem felaketi olarak kayıtlara geçen bu büyük afet, istisnasız milletimizin her bir ferdinin yüreğini yakmıştır. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.

Depremin ilk anından itibaren tüm imkanlarını seferber eden devletimiz, ilerleyen süreçte de vatandaşımızın tüm yaralarını sarmaya, bölgeyi hızla yeniden imar etmeye, milletimizle tek yürek olarak devam edecektir. Değerli dostlarım, yaşanan bu büyük felaket karşısında milletimizin hemen her ferdi birlik olup kenetlenirken, ne yazık ki bir kesim bu ortamda dahi fırsatçılık yapmaya, fiyatlarda makul olmayan artışlara gitmeye tenezzül etmiştir. Bu durum her şeyden evvel bizim kadim geleneklerimize, göreneğimize, tarihimize uygun değildir ve son derece yakışıksız bir tavırdır.

Depremin yaralarını sarmaya çalışan vatandaşlarımızın bir de bu fırsatçı yaklaşıma maruz kalması asla kabul edilebilir değildir. Bu duruma kesinlikle göz yumacak değiliz. Diğer taraftan, bölgenin yeniden ihya ve inşası çerçevesinde fiyat sabitleme kararı alarak bu sürece önemli destek sunan iş dünyamızın duyarlı ve birbirinden değerli mensuplarına da milletimiz adına teşekkürü bir borç biliyorum. Bizi biz yapan işte zor zamanda sergilediğiniz bu mertliktir, bu yiğitliktir. Bu bin yıllık mücadelemiz boyunca yüreğimizde taşıdığımız yegane inanç, her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğudur. Yine aynı inançla, aynı dirayet ve ortak gayretimizle, inanıyorum ki bu sınavdan da güçlenerek, birbirimize daha da yakınlaşarak, tek yürek ve tek bilek olarak çıkmayı başaracağız. Ayrıca biz çalışırken ahlaksızlarla da mücadele ediyoruz. Her ne kadar birileri böylesi bir süreçte dahi siyasi çıkar hesaplarına düşmüş olsa da gerçek dışı türlü çarpıtmalara girişerek, hatta tribünlere siyaset sokmaya çalışarak maksatlı provokasyonlardan medet umsa da bizler metanetimizi sonuna kadar koruyarak tarihimizden ve milletimizden aldığımız güç ve sarsılmaz iradeyle vatandaşlarımıza ve ülkemize hizmet yolunda kararlı adımlar atmaya tereddütsüz devam edeceğiz. Oluşan her yaranın sarılmasında, bölgenin yeniden imar ve ihya edilmesinde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm gücümüzle çalışacak, milletimizle birlik içinde, yan yana, omuz omuza yol almaya devam edeceğiz. Tekraren vurgulamak isterim ki, bu süreçte devletimiz tüm imkanlarıyla, depremin olduğu andan itibaren bakanından askerine, polisine, AFAD’ından STK’lara, iş dünyasına, herkesin ama herkesin, özelikle de sivil vatandaşlarımızın sürece katkı sağlayarak birlik ve beraberlik mesajları verdiğini kanıtlamıştır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Kaynak:İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ZBEÜ’den “1 Kitap 1 Kukla” kampanyasıÖnceki Haber

ZBEÜ’den “1 Kitap 1 Kukla” kampanyası

Orta Akdeniz’de ”Dynamıc Manta-2023 tatbikatı” icra ediliyorSonraki Haber

Orta Akdeniz’de ”Dynamıc Manta-2023 tatb...

Yorum Yazın

Ortaokul Öğretmenlerine Dersinin En Az Olduğu Güne Nöbet Görevi Verilemez Sedat DEĞER Açıklık Getirdi
E-Sınav görevlileri yüz tanıma sistemi ile sisteme giriş yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 45 Bin Öğretmen Atama Müjdesi
4 İldeki Özel Takviye Kursları Da Bugünden İtibaren Açılabilecek
Bakan Özer: Deprem Bölgesinde 500 Çelik Konstrüksiyon Yeni Okul Yapılacak
12. Sınıfların stajları hakkında bakanlık görüş yayınladı
Ustalık sınavında tereddüte düşülen hususlar hakkında bakanlıktan açıklama
Yönetici atamada özel eğitim öğretmenlerine getirilen tercih kısıtlamasını idare mahkemesi iptal etti
 Osmaniyeli Aybüke Kılınç Dünya İkincisi Oldu
Afet bölgesinden diğer illere 4 bin öğretmen nakli
Talip Geylan'dan Güncel Talepler Neler?
Hayat boyu öğrenme destek ve koordinasyon merkezleri haritası
Alan değişikliği bekleyen öğretmenlerimiz daha ne kadar bekleyecek?
2022 YLSY 1. Dönem Yurt İçi Dil Kursu Başlama Tarihleri Duyurusu
MEB Alan Değişikliği Duyurusuna Bir An Önce Çıkmalıdır
Deneyap Kart Proje Yarışması Hakkında Bilgilendirme
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
LGS Kapsamındaki Merkezî Sınava İlişkin Sıkça Sorulan Sorular Yanıtlandı
"TEKNOFEST 2022 Başarılarımız e-kitapçığı Yayımlandı"
PIKTES Öğreticileri İçin Mazerete Bağlı Yer Değişikliği Duyurusu