Bir Laboratuvar Sınıfı Daha Açtı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bir Laboratuvar Sınıfı Daha Açtı
Abone ol
Keçiören Belediyesi tarafından eğitime destek çalışmaları kapsamında başlatılan “Bir Tuğla da Bizden” projesi kapsamında ilçedeki Hun Ortaokulu’na laboratuvar malzemeleri teslim edilerek laboratuvar sınıfının açılışı yapıldı. Öğrenci ve öğretmenlerle birlikte kurdele kesilerek gerçekleştirilen açılış törenine Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da katıldı.

 

Altınok açılış öncesinde öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Çalışmadan, yorulmadan, terlemeden başarılı olunmaz. Devletimizin ve milletimizin geleceği, ikbali, istikbali ve sizlersiniz. Atatürk ne diyor, ‘Vatan sevgisi vatana hizmetle ölçülür. Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V), ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır buyuruyor.’ Bu anlamda sizler hayırlı bireyler olarak ülkemizi Atatürk`ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaksınız. Gün olacak ülkemizi sizler yöneteceksiniz. Bizim amacımız da çocuklarımızı daha iyi bir şekilde geleceğe hazırlamak ve donanımlı yetiştirmektir.” dedi.

Türklerin önemli bir bilim ve medeniyet tarihi olduğunu da vurgulayan Altınok şunları söyledi:

“Bilgi ve bilişim çağı hızlı gelişiyor. Bir dönem ilmin ve kültürün merkezi Buhara, Semerkant idi. Buruni, Farabi, Harezmî, Buhari, Semerkandi, Ulug Bey bilimin ve İslam’ın öncüleriydi. Gök bilimleri, uzay bilimleri, yer bilimleri, geometri, matematik, sanat ve kültür; hepsi bizdeydi. Böylesine değer üretmiş bir milletiz. Gittiğimiz yerleri inşa etmiş, medeniyet götürmüş bir ecdadın torunlarıyız. Bizler de şimdi TEKNOMER’de geleceğin yazılımcılarını, bilişimcilerini yetiştiriyoruz. Keçiören’de genç olmak ayrıcalıktır. Eski Keçiören ile şu anki Keçiören çok farklı. Biz çocukken Keçiören’de gezecek yer olmadığından Kuğulu Park’a veya Gençlik Parkı’na gezmeye giderdik. Ama gün geldi, Keçiören’e hizmetkâr olduk ve inşa ettiğimiz tesisler, parklar, spor kompleksleri ve sosyal donatı alanlarıyla gençlerimizin ilçe dışına çıkmadan da keyifli vakit geçirebilmelerine imkân sağladık.”

Altınok konuşmasında Keçiören’de hayata geçirilen projeleri de sıralayarak, “En çok parkı olan, en çok spor tesisi olan, en büyük olimpik yüzme havuzu olan, dünyanın en büyük yapay şelalesine sahip olan, şehir içindeki ilk teleferiğe sahip olan belediye, Keçiören belediyesidir. Cumhuriyet tarihimizde sanatımızın, tarihimizin, kültürümüzün ve mimarimizin sentezi olan Estergon Kalesi de Keçiören’dedir.” diye konuştu.

Başkan Altınok, öğrencilerle birlikte laboratuvarı gezerek incelemelerde de bulundu.

Bu arada Keçiören Belediyesi Hun Ortaokulu Kütüphanesi’nin oluşturulmasına da büyük katkı sunarak geçtiğimiz dönemde kitap temin etmişti.

 

 

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Depremzede çocuklara Bursa’da keyifli bilimÖnceki Haber

Depremzede çocuklara Bursa’da keyifli bi...

Pandemide Yaşamını Yitiren Sağlık Çalışanları AnıldıSonraki Haber

Pandemide Yaşamını Yitiren Sağlık Çalışa...

Yorum Yazın

Yeni Milli Eğitim Bakanı Olarak Prof. Dr. Yusuf Tekin Atandı
Eğitimi 21. yüzyılın dijital dünyasıyla buluşturmaya devam ediyoruz
Kişi Muhatabını Kendi Gibi Bilirmiş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinesini açıkladı
2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına Esas Derslere Ait Konu, Kazanım ve Açıklamalar
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bakanlık Genel Hedefi "Psikolojik Sağlamlık" Olarak Belirlendi
LGS'ye Girecek Öğrencilere Öneriler
LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Yapılan Hazırlıkları Açıkladı
Doğru Soru Hangisi? Milli Eğitim Bakanı Kim Olmalı? Milli Eğitim Bakanı Nasıl Birisi Olmalı?
Devletimizi Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Bir Kamu Personel Rejimi Mutlaka Hayata Geçirilmeli
“Kervan Yolda Dizilir” Mantığı Gelişmiş Bir Ülkenin Refleksi Olamaz. TBMM Açılır Açılmaz ÖMK ile İlgili Düzenlemeler Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Milli Eğitim Bakanı Muhakkak Eğitimci Olmalıdır
Genel Başkanı Talip Geylan Türk Eğitim- Sen 242.262 üyesiyle eğitim çalışanlarının güven kapısı olduğunu bir kez daha gösterdi
TBMM Açıldığında ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin ücret düzenlemesi yapılmalıdır
Akademisyenlerimiz Geçim Derdinden Kurtarılmalıdır!
Talip Geylan'dan ülke ve çalışma hayatı gündemine ilişkin değerlendirmeler
Deprem Tazminatı Ödemelerine Dahil Edilmeyen İlçeler İçin Cumhurbaşkanlığına Başvurduk
Değişen Ödül Yönetmeliği Hakkında Değerlendirme
Öğretmen Çocukları, Bursluluk sınavına depremden etkilen öğrenci kontenjanından başvuru yapamıyor
2023 YKS’ye girecek depremzede adayları ilgilendiren yeni gelişme