Değerler Eğitimi Serisinin İkinci Kitabı Yayımlandı: Değerler Eğitimi Aile Ve Toplum

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Değerler Eğitimi Serisinin İkinci Kitabı Yayımlandı: Değerler Eğitimi Aile Ve Toplum
Abone ol
Değerler Eğitimi Serisinin İkinci Kitabı Yayımlandı: Değerler Eğitimi Aile Ve Toplum

Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda milletin değerlerine, tarihine, inancına ve kültürüne uygun bir eğitim sistemi inşa etmek, milletin kendi öz değerlerine uygun ve gerçek anlamda kuşatıcı insan yetiştirmek amacına yönelik olarak hazırlanan Değerler Eğitimi kitabının ikincisi, "Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" OGM Materyal web sitesindeki Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi'nde yayımlandı.

Bilime odaklı, ulusal ve kültürel değerlere duyarlı, estetik değerlere sahip, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme doğrultusunda değerlerin öğrencilere kazandırılması, farkındalık oluşturulması yolunda bir adım daha atılmış ve "Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" kök değerlere yönelik etkinlik kitabı hazırlanarak öğretmenlerin hizmetine sunuldu.

Milletimizin devamını sağlayan en temel kurum olan "aile"nin, güçlü bir yapıya sahip olması; toplumumuzun varlığını güçlü bir şekilde sürdürmesini sağlar. Millî Eğitim Bakanlığınca, güçlü aile-güçlü toplum ilkesiyle değerlerimizi geleceğimizin teminatı olan nesillerimize doğru şekilde aktarmak amaçlanmış ve bu kapsamda öğretmen uygulamalarına yönelik "Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" etkinlik kitabı hazırlanmıştır.

"Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" etkinlik kitabında öğretim programında yer alan "adalet, dostluk, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik ve yardımseverlik" kök değerlerine yönelik etkinlikler yer alıyor.  Kitapta öğrencilerin aile ilişkilerini güçlendirebilmesine, millî ve manevi değerlerimizi içselleştirerek toplumun bütünlüğünü sağlamlaştırabilmesine yardımcı olan genel ilkeler, öğretim programındaki on kök değer üzerinden işleniyor.

Etkinlik kitabında değerler aktarılırken günlük yaşamdan uygulamalara ve örneklere yer verilerek bilginin somutlaşması sağlanıyor. Öğrencilerin ailevi ve toplumsal iletişimlerindeki olası sorunlara çözüm üretebilmesi ve öğrencilerimize ilişkili değerler çerçevesinde rehberlik etmesiyle değerlerimizin kuşaktan kuşağa, doğru bir şekilde aktarılması amaçlanıyor.

Değerler Eğitimi Aile ve Toplum kitabında 103 etkinlik yer alıyor.

Alan uzmanları tarafından hazırlanan etkinliklerde öğretim programında yer alan kök değerlere yönelik yüz üç (103) etkinlik yer alıyor. Görsel yorumlama, video izleme, metin tamamlama, canlandırma gibi yönergelerle öğrencilerin dinleme, izleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalardan oluşturulan kitap, eğitimin bütüncül olarak ele alınmasını destekler nitelikte hazırlandı.

Sınıf içi etkinliklerin yanında okul içi, okul dışı, aile irtibatlı etkinliklerin ve görevlerin yer aldığı kitap, öğrencilerin görev ve sorumluluk bilincine katkı sağlamak üzere ilgi çekecek, bilişsel ve duyuşsal becerileri geliştirecek yönergeler barındırıyor.

"Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" kitabına erişmek için tıklayınız.  

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DEMİREL: “Başaracağız, Çünkü Başka Bir Planımız Yok!”Önceki Haber

DEMİREL: “Başaracağız, Çünkü Başka Bir P...

Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsü Protokolü YÖK’te imzalandıSonraki Haber

Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsü...

Yorum Yazın

Yeni Milli Eğitim Bakanı Olarak Prof. Dr. Yusuf Tekin Atandı
Eğitimi 21. yüzyılın dijital dünyasıyla buluşturmaya devam ediyoruz
Kişi Muhatabını Kendi Gibi Bilirmiş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan kabinesini açıkladı
2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına Esas Derslere Ait Konu, Kazanım ve Açıklamalar
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bakanlık Genel Hedefi "Psikolojik Sağlamlık" Olarak Belirlendi
LGS'ye Girecek Öğrencilere Öneriler
LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Yapılan Hazırlıkları Açıkladı
Doğru Soru Hangisi? Milli Eğitim Bakanı Kim Olmalı? Milli Eğitim Bakanı Nasıl Birisi Olmalı?
Devletimizi Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Bir Kamu Personel Rejimi Mutlaka Hayata Geçirilmeli
“Kervan Yolda Dizilir” Mantığı Gelişmiş Bir Ülkenin Refleksi Olamaz. TBMM Açılır Açılmaz ÖMK ile İlgili Düzenlemeler Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Milli Eğitim Bakanı Muhakkak Eğitimci Olmalıdır
Genel Başkanı Talip Geylan Türk Eğitim- Sen 242.262 üyesiyle eğitim çalışanlarının güven kapısı olduğunu bir kez daha gösterdi
TBMM Açıldığında ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin ücret düzenlemesi yapılmalıdır
Akademisyenlerimiz Geçim Derdinden Kurtarılmalıdır!
Talip Geylan'dan ülke ve çalışma hayatı gündemine ilişkin değerlendirmeler
Deprem Tazminatı Ödemelerine Dahil Edilmeyen İlçeler İçin Cumhurbaşkanlığına Başvurduk
Değişen Ödül Yönetmeliği Hakkında Değerlendirme
Öğretmen Çocukları, Bursluluk sınavına depremden etkilen öğrenci kontenjanından başvuru yapamıyor
2023 YKS’ye girecek depremzede adayları ilgilendiren yeni gelişme