Değerler Eğitimi Serisinin İkinci Kitabı Yayımlandı: Değerler Eğitimi Aile Ve Toplum

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Değerler Eğitimi Serisinin İkinci Kitabı Yayımlandı: Değerler Eğitimi Aile Ve Toplum
Abone ol
Değerler Eğitimi Serisinin İkinci Kitabı Yayımlandı: Değerler Eğitimi Aile Ve Toplum

Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda milletin değerlerine, tarihine, inancına ve kültürüne uygun bir eğitim sistemi inşa etmek, milletin kendi öz değerlerine uygun ve gerçek anlamda kuşatıcı insan yetiştirmek amacına yönelik olarak hazırlanan Değerler Eğitimi kitabının ikincisi, "Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" OGM Materyal web sitesindeki Yönetici ve Öğretmen Kütüphanesi'nde yayımlandı.

Bilime odaklı, ulusal ve kültürel değerlere duyarlı, estetik değerlere sahip, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme doğrultusunda değerlerin öğrencilere kazandırılması, farkındalık oluşturulması yolunda bir adım daha atılmış ve "Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" kök değerlere yönelik etkinlik kitabı hazırlanarak öğretmenlerin hizmetine sunuldu.

Milletimizin devamını sağlayan en temel kurum olan "aile"nin, güçlü bir yapıya sahip olması; toplumumuzun varlığını güçlü bir şekilde sürdürmesini sağlar. Millî Eğitim Bakanlığınca, güçlü aile-güçlü toplum ilkesiyle değerlerimizi geleceğimizin teminatı olan nesillerimize doğru şekilde aktarmak amaçlanmış ve bu kapsamda öğretmen uygulamalarına yönelik "Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" etkinlik kitabı hazırlanmıştır.

"Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" etkinlik kitabında öğretim programında yer alan "adalet, dostluk, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik ve yardımseverlik" kök değerlerine yönelik etkinlikler yer alıyor.  Kitapta öğrencilerin aile ilişkilerini güçlendirebilmesine, millî ve manevi değerlerimizi içselleştirerek toplumun bütünlüğünü sağlamlaştırabilmesine yardımcı olan genel ilkeler, öğretim programındaki on kök değer üzerinden işleniyor.

Etkinlik kitabında değerler aktarılırken günlük yaşamdan uygulamalara ve örneklere yer verilerek bilginin somutlaşması sağlanıyor. Öğrencilerin ailevi ve toplumsal iletişimlerindeki olası sorunlara çözüm üretebilmesi ve öğrencilerimize ilişkili değerler çerçevesinde rehberlik etmesiyle değerlerimizin kuşaktan kuşağa, doğru bir şekilde aktarılması amaçlanıyor.

Değerler Eğitimi Aile ve Toplum kitabında 103 etkinlik yer alıyor.

Alan uzmanları tarafından hazırlanan etkinliklerde öğretim programında yer alan kök değerlere yönelik yüz üç (103) etkinlik yer alıyor. Görsel yorumlama, video izleme, metin tamamlama, canlandırma gibi yönergelerle öğrencilerin dinleme, izleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalardan oluşturulan kitap, eğitimin bütüncül olarak ele alınmasını destekler nitelikte hazırlandı.

Sınıf içi etkinliklerin yanında okul içi, okul dışı, aile irtibatlı etkinliklerin ve görevlerin yer aldığı kitap, öğrencilerin görev ve sorumluluk bilincine katkı sağlamak üzere ilgi çekecek, bilişsel ve duyuşsal becerileri geliştirecek yönergeler barındırıyor.

"Değerler Eğitimi Aile ve Toplum" kitabına erişmek için tıklayınız.  

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DEMİREL: “Başaracağız, Çünkü Başka Bir Planımız Yok!”Önceki Haber

DEMİREL: “Başaracağız, Çünkü Başka Bir P...

Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsü Protokolü YÖK’te imzalandıSonraki Haber

Sosyal Araştırmalar ve Yenilik Enstitüsü...

Yorum Yazın

17 Nisan Çarşamba önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (16 Nisan 2024) 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
Unutulmamalı ki, eğitimden tasarruf olmaz
Tavrımız, enflasyonu düşürerek kalıcı refah artışını sağlamaktır
Erdoğan'dan öğretmen atamalarına dair açıklama
Bir Miktar Ne Kadar?
Online İkraz Hizmetleri Hakkında Duyuru
Çalışacak ekip arkadaşları arıyoruz
YKS Puan Hesaplama Motoru Yayında
"ETKİM İstasyon Programı" başvuruları başladı!
Haritalar, Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayımlandı
Öğretici: TBMM Mesaiye Başlıyor, Artık Çalışan Ve Emeklilerin Bekleyen Sorunları Çözülsün!
Yapay Zeka 101 Eğitimi   
Okul Sporları Duyuruları
 eTwinning Projelerinde Üretken Yapay Zekâ
Dağ Fare Doğurmasın!
Mesleki Eğitimde 8 Bin 406 İş Yerinin Sözleşmesi Feshedildi
Türk Eğitim Sen, “Türk Eğitim Sisteminde Proje Okulları” Çalıştayı Düzenliyor
İş Gücü İstatistikleri Yayımlandı
Ali YALÇIN'dan önemli açıklamalar