Deprem bölgesindeki çocuklarla eğlendiler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Deprem bölgesindeki çocuklarla eğlendiler
Abone ol
Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Bingöllü gençler, AFAD koordinasyonunda gerek arama kurtarma gerekse de insani yardım olmak üzere bölgede birçok faaliyette bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Bingöllü gençler, AFAD koordinasyonunda gerek arama kurtarma gerekse de insani yardım olmak üzere bölgede birçok faaliyette bulundu.

 Bingöl’ün Genç ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Genç İçin Bir Saat Derneği, depremin hemen ardından bölgede başlattığı insani yardım faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

AFAD koordinasyonunda 21 pikap 1 kamyon yardım malzemesi ve 160’ı deprem 90’ı da koordinasyon merkezinde olmak üzere 250 kişilik ekiple çalışmalarına devam ediyor. Genç ilçesinde evlere yerleştirilen yaklaşık 22 aileye de Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi ile koordineli bir şekilde ihtiyaçlarını belirleyip gidermeye çalışıyorlar.

Gençler son olarak Adıyaman’da depremden etkilenen çocuklara destek olmak amacıyla ‘Oyuncağın Umudum Olsun’ şiarıyla topladıkları oyuncak ve kırtasiye malzemelerini hediye edip oyunlar oynayarak moral ve motivasyonlarını yüksek tuttu.  

Genç İçin Bir Saat Derneği Başkanı Anıl Korkut, 6 Şubat günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremin ilk saatlerinden itibaren yardım kampanyası başlattıklarını hatırlattı.

Korkut, "Depremin ilk anından itibaren AFAD ile koordinasyon halinde deprem bölgelerine 1 Kamyon, 21 pikap yardım gönderirken 160 kişilik ekibimizde arama kurtarma çalışmalarına katıldı. 90 arkadaşımızda Koordinasyon merkezinde teyakkuz halindeydi. İlçemize gelen ailelerimize de Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Evlere yerleştirilen ailelerimizin tespitini yaparken yurtta yerleştirilen ailelerin çocuklarına da çeşitli gösteriler yapıp acılarını unutturmaya çalışıyoruz. Son olarak ‘Oyuncağın Umudum Olsun’ kampanyası düzenleyerek Adıyaman’a gittik. Evlerine giremedikleri için bölgede kurulan çadırlarda yaşam mücadelesi veren depremzede ailelerin çocuklarına, yaşadıkları acıları unutturabilmek ve yalnız olmadıklarını hissettirebilmek için çeşitli hediyeler götürdük. Bizleri karşılarında görünce çok mutlu oldular, duygulananlar oldu. Belki acılarını dindiremedik ama üzüntülerine ortak olduk. Bu zor günleri birlikte aşabileceğimizi hissettirdik. Derneğimiz olarak Aydın Tutkal Kütüphanemizde ayırdığımız kitaplardan deprem bölgesindeki gezici kütüphanelere de bağışta bulunacağız. Süreci bitirmedik peyderpey çalışmalarımızı sürdürüp yaralarımızı birlikte saracağız. Destekte bulunan başta Genç İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanımız Mehmet Zeki Dirik, yurtiçi ve yurtdışındaki bağışçılarımız olmak üzere herkese gönülden teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak:IGFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TIR’lar depremzedeler için duşa dönüştüÖnceki Haber

TIR’lar depremzedeler için duşa dönüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman’da ’helallik’ istediSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman’da ’helal...

Yorum Yazın

Zümre toplantısına katılan öğretmene ek ders ücreti ödenir mi?
Amir, işçi mi olur memur mu?
Yetiştirilmek amacıyla yurt dışına gönderilecek personel ile ilgili duyuru
Teknoloji ve Yetkinlik Buluşmaları’nın ikincisi başlıyor!
"Özel Çocuklara Özel Mektuplar Seçkisi" düzenlenecek
İşte kendinizi geliştirmeniz için online eğitimler
EBA'da "Zenginleştirilmiş Kitap" Çalışmaları
23 Nisan, Özel Etkinliklerle Kutlanacak
TBMM’de "Meclis Bahçesi Çocuk Bahçesi Ve Bilim Şenliği" Başladı
20 Nisan Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (19 Nisan 2024) 60 saniyede Türkiye ve dünya gündemi
4688 Sayılı Kanun’a İlişkin Hazırladığımız Rapor Seti
Devletimize, Milli Birliğimize Ve Ay Yıldızlı Bayrağımıza Yönelik Bu Hain Girişimleri Şiddet Ve Nefretle Kınıyoruz
Açık Öğretim Okulları 3. Dönem Sınavları İçin Kayıt Yenileme Duyurusu
Türkçe ve Dil Eğitiminde İyi Uygulamalar Konferansı Başvuru Sonuçları Açıklandı
OGM Materyal YKS Çıkmış Sorular Çözüm Videoları
Okul Sporları Duyuruları
GSB Medya Kampı Katılımcı Listesi
2023 Yılı Merkez ve Taşra Teşkilatı Memur, Şef, Sayman ve İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürü Kadroları İçin Görevde Yükselme Suretiyle Atama Sonuçları
Can Ataklı'ya Karşı Hukuk Mücadelemiz Sürüyor