Deprem bölgesindeki çocuklarla eğlendiler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Deprem bölgesindeki çocuklarla eğlendiler
Abone ol
Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Bingöllü gençler, AFAD koordinasyonunda gerek arama kurtarma gerekse de insani yardım olmak üzere bölgede birçok faaliyette bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Bingöllü gençler, AFAD koordinasyonunda gerek arama kurtarma gerekse de insani yardım olmak üzere bölgede birçok faaliyette bulundu.

 Bingöl’ün Genç ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Genç İçin Bir Saat Derneği, depremin hemen ardından bölgede başlattığı insani yardım faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

AFAD koordinasyonunda 21 pikap 1 kamyon yardım malzemesi ve 160’ı deprem 90’ı da koordinasyon merkezinde olmak üzere 250 kişilik ekiple çalışmalarına devam ediyor. Genç ilçesinde evlere yerleştirilen yaklaşık 22 aileye de Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi ile koordineli bir şekilde ihtiyaçlarını belirleyip gidermeye çalışıyorlar.

Gençler son olarak Adıyaman’da depremden etkilenen çocuklara destek olmak amacıyla ‘Oyuncağın Umudum Olsun’ şiarıyla topladıkları oyuncak ve kırtasiye malzemelerini hediye edip oyunlar oynayarak moral ve motivasyonlarını yüksek tuttu.  

Genç İçin Bir Saat Derneği Başkanı Anıl Korkut, 6 Şubat günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremin ilk saatlerinden itibaren yardım kampanyası başlattıklarını hatırlattı.

Korkut, "Depremin ilk anından itibaren AFAD ile koordinasyon halinde deprem bölgelerine 1 Kamyon, 21 pikap yardım gönderirken 160 kişilik ekibimizde arama kurtarma çalışmalarına katıldı. 90 arkadaşımızda Koordinasyon merkezinde teyakkuz halindeydi. İlçemize gelen ailelerimize de Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Evlere yerleştirilen ailelerimizin tespitini yaparken yurtta yerleştirilen ailelerin çocuklarına da çeşitli gösteriler yapıp acılarını unutturmaya çalışıyoruz. Son olarak ‘Oyuncağın Umudum Olsun’ kampanyası düzenleyerek Adıyaman’a gittik. Evlerine giremedikleri için bölgede kurulan çadırlarda yaşam mücadelesi veren depremzede ailelerin çocuklarına, yaşadıkları acıları unutturabilmek ve yalnız olmadıklarını hissettirebilmek için çeşitli hediyeler götürdük. Bizleri karşılarında görünce çok mutlu oldular, duygulananlar oldu. Belki acılarını dindiremedik ama üzüntülerine ortak olduk. Bu zor günleri birlikte aşabileceğimizi hissettirdik. Derneğimiz olarak Aydın Tutkal Kütüphanemizde ayırdığımız kitaplardan deprem bölgesindeki gezici kütüphanelere de bağışta bulunacağız. Süreci bitirmedik peyderpey çalışmalarımızı sürdürüp yaralarımızı birlikte saracağız. Destekte bulunan başta Genç İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanımız Mehmet Zeki Dirik, yurtiçi ve yurtdışındaki bağışçılarımız olmak üzere herkese gönülden teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak:IGFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TIR’lar depremzedeler için duşa dönüştüÖnceki Haber

TIR’lar depremzedeler için duşa dönüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman’da ’helallik’ istediSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adıyaman’da ’helal...

Yorum Yazın

Kamu yönetiminin, liyakat ve ehliyet yerine, mensubiyetler üzerinden tanzim edilmesi, doğrudan KUL HAKKI YEMEKTİR!
Avrupa Kupası Şampiyonu: Aybüke KILINÇ!
Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmeti eğitimleri eğitimi uzaktan eğitim kapısında paylaşıma açıldı
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 2 Başlıyor!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 79 Bin 162 Vatandaş Yararlandı
Meclisteki Torba Kanuna; 1. Dereceye Yükselen Tüm Kamu Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Verilmesi Eklenmeli Ve Memura Bayram İkramiyesi Unutulmamalıdır
YKS Sınavına girecek okul birincileri sisteme işlenecek
TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!
TEKNOFEST 2023 Tarım Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
Torba Kanunda SGK Çalışanları Unutulmasın!
Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Başlıyor
Memura Bayram İkramiyesi Torbaya Girsin
MEB, Özellikle Lgs Ve Yks'ye Hazırlanan Öğrenciler İçin Sınıf Rehberlik Programlarını Destekleyici Ve Kariyer Danışmanlığı El Kitapları Hazırladı
KPSS-2023/4 Tercih Kılavuzu yayımlandı
45 Bin Öğretmen Alımına İlişkin Atama Takvimi Ve Branş Bazında Kontenjan Dağılımı Açıklandı
Yurtiçi geçici görev yolluğu taleplerinde dikkat edilecek hususlar
Üniversite Kapısında Yığılma Nasıl Önlenir?
Şube müdürlerimizin yetki ve sorumluluklarıyla mütenasip özlük ve ekonomik hakları bir an önce sağlanmalıdır
Deprem bölgesinde 27 Martta eğitim öğretime başlayacak il ve ilçeler açıklandı