Depremde Hayatını Kaybeden Eğitim Çalışanlarımız Hakkari/Çukurca'da Dualarla Anıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremde Hayatını Kaybeden Eğitim Çalışanlarımız Hakkari/Çukurca'da Dualarla Anıldı
Abone ol
Depremde Hayatını Kaybeden Eğitim Çalışanlarımız Hakkari/Çukurca'da Dualarla Anıldı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybeden eğitim çalışanlarımız için Sandığımız tarafından, Hakkari ili Çukurca ilçesinde anma programı düzenlendi.

Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Ceyhan DOĞAN ve Çukurca Belediye Başkanı Sn.Ensar DÜNDAR ziyaret edildikten sonra program kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Bilal GÜR ve Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, yaşanan deprem afetlerinde, anne ve babasını kurtarmak isterken enkaz altında kalıp hayatını kaybeden Malatya Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Mücahid TUNÇ’un memleketi olan Hakkari Çukurca'daki kabrini ziyaret ettiler. Ardından, merhum TUNÇ'un ailesine taziye ziyareti gerçekleştirildi.

 

Cuma namazı öncesi, Emir Şaban Camii’nde, depremde yaşamını yitiren eğitimcilerimiz için Mevlid-i Şerif okutulup, dualar edildi ve şehadetin kırkıncı günü anısına mevlit hediyeleri dağıtıldı. Daha sonra Çukurca Belediyesi Taziye Evinde, merhum Mücahid TUNÇ adına yemek verildi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ ve Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK; "İLKSAN yaşadıkça, vatan için olsun veya afetlerde şehadete ermiş olsun, tüm Şehitlerimizi anacağız, Şehit ailelerini anacağız, onları unutturmayacağız ve bundan sonra da mutlaka ailelerimizin yanında olacağız. Onların emrindeyiz,onlar için varız,”dedi. 

 


Ziyaretten dolayı şeref duyduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR; ”Buralara kadar gelen İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve değerli üyelerinin, deprem şehitlerimizi anmak vesilesiyle bizleri ziyaret etmelerinden şeref duyduk. İLKSAN'a teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Hakkari Eğitim Ailesi olarak Sn. Valimiz İdris AKBIYIK’ın riyasetinde, acılarımızı paylaşmaya, ilimizde misafir ettiğimiz depremzedelere ve bölgedeki afetzedelere dostluk elini uzatmaya devam edeceğiz. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun,”dedi.

 

 

Anma etkinliklerimize, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, Şube Müdürleri; Sn. Muharrem DÜNDAR ve Sn. Oktay KIZILKAYA, Sandığımız Özel Kalem Müdürü Sn. Mustafa GÜNGÖR, Sandığımız Destek Hizmetleri Şefi Sn. Köksal İMAN, Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn. Yaşar TAŞ ile Sn.Osman TAŞKIN ve vatandaşlar katılmıştır.

 

Program sürecinde yardım ve desteklerini esirgemeyen Hakkari Valisi Sn. İdris AKBIYIK, Hakkari İl Mili Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhun DOĞAN, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Yusuf ATAEL,Çukurca İlçe Müftümüz Sn. Mahmut DURMUŞ,Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sn. Sabri IŞIK ve Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn.Yaşar Taş ve Sn.Osman Taşkın ile tüm konuklarımıza, teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsun Keşif Kampüsü ve Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü için Proje Sınavı GerçekleştiÖnceki Haber

Samsun Keşif Kampüsü ve Canik Özdemir Ba...

Kamu Sen Heyeti Tarafından Kamu Çalışanlarının Acil Olarak Çözüm Bekleyen Sorunları Hakkındaki Rapor Vedat Bilgin’e SunulduSonraki Haber

Kamu Sen Heyeti Tarafından Kamu Çalışanl...

Yorum Yazın

Bu okullarımıza artık köy yaşam merkezi diyoruz
Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Kapsamında Sıkça Sorulan Soruların Cevapları Yayımlandı
Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Eğitim Programı İçin Başvurular Başladı
İşte haftanın yalan haberleri
2023 İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuruları Alınmaya Başlandı
MEB’de Görevde Yükselme Sınavı İçin Yazılı Sınav İnternet Başvuru Ve Onay Süreci Başladı
2023 DGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Bilim ve sanat merkezlerimiz, TÜBİTAK'a damgasını vurmaya devam ediyor
Mesleki Ve Teknik Eğitimde Fikri Ve Sınai Mülkiyet Atılımı
Bakan Özer'den Müjde: Her Okula Rehber Öğretmen Atanacak
Depremde annesi veya babası ya da vasisi vefat eden öğrencilere yardım yapılacak
2023-2024 Eğitim öğretim yılı rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri programı
İşte eğitim alanında yapılanlar
2023 Yılı Bilsem Öğretmen Alımı Kapsamında Bölge Sözlü Sınav Randevuları Yayınlandı
MEB, YSK’ye hazırlanacak meslek liselilere "akademik destek" programını başlatıyor
29 Mayıs pazartesi günü okullar tatil edildi
Millî Eğitim Bakanlığı Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Yönergede Değişiklik Yapıldı
MEB Eğitim Platformları
TEÇ-SEN'den MEB 2023 GYS Sınavları Hazırlık İçin Dev 5 adım
Dünya Geleneksel El Sanatları kitabı