Depremde Hayatını Kaybeden Eğitim Çalışanlarımız Hakkari/Çukurca'da Dualarla Anıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Depremde Hayatını Kaybeden Eğitim Çalışanlarımız Hakkari/Çukurca'da Dualarla Anıldı
Abone ol
Depremde Hayatını Kaybeden Eğitim Çalışanlarımız Hakkari/Çukurca'da Dualarla Anıldı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybeden eğitim çalışanlarımız için Sandığımız tarafından, Hakkari ili Çukurca ilçesinde anma programı düzenlendi.

Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Ceyhan DOĞAN ve Çukurca Belediye Başkanı Sn.Ensar DÜNDAR ziyaret edildikten sonra program kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Bilal GÜR ve Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, yaşanan deprem afetlerinde, anne ve babasını kurtarmak isterken enkaz altında kalıp hayatını kaybeden Malatya Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sn. Mücahid TUNÇ’un memleketi olan Hakkari Çukurca'daki kabrini ziyaret ettiler. Ardından, merhum TUNÇ'un ailesine taziye ziyareti gerçekleştirildi.

 

Cuma namazı öncesi, Emir Şaban Camii’nde, depremde yaşamını yitiren eğitimcilerimiz için Mevlid-i Şerif okutulup, dualar edildi ve şehadetin kırkıncı günü anısına mevlit hediyeleri dağıtıldı. Daha sonra Çukurca Belediyesi Taziye Evinde, merhum Mücahid TUNÇ adına yemek verildi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Tuncer YILMAZ ve Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK; "İLKSAN yaşadıkça, vatan için olsun veya afetlerde şehadete ermiş olsun, tüm Şehitlerimizi anacağız, Şehit ailelerini anacağız, onları unutturmayacağız ve bundan sonra da mutlaka ailelerimizin yanında olacağız. Onların emrindeyiz,onlar için varız,”dedi. 

 


Ziyaretten dolayı şeref duyduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR; ”Buralara kadar gelen İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve değerli üyelerinin, deprem şehitlerimizi anmak vesilesiyle bizleri ziyaret etmelerinden şeref duyduk. İLKSAN'a teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle Hakkari Eğitim Ailesi olarak Sn. Valimiz İdris AKBIYIK’ın riyasetinde, acılarımızı paylaşmaya, ilimizde misafir ettiğimiz depremzedelere ve bölgedeki afetzedelere dostluk elini uzatmaya devam edeceğiz. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun,”dedi.

 

 

Anma etkinliklerimize, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ, Genel Müdürümüz Sn. Mintez ŞİMŞEK, Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhan DOĞAN, Şube Müdürleri; Sn. Muharrem DÜNDAR ve Sn. Oktay KIZILKAYA, Sandığımız Özel Kalem Müdürü Sn. Mustafa GÜNGÖR, Sandığımız Destek Hizmetleri Şefi Sn. Köksal İMAN, Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn. Yaşar TAŞ ile Sn.Osman TAŞKIN ve vatandaşlar katılmıştır.

 

Program sürecinde yardım ve desteklerini esirgemeyen Hakkari Valisi Sn. İdris AKBIYIK, Hakkari İl Mili Eğitim Müdürü Sn. Bilal GÜR, Çukurca Belediye Başkanı Sn. Ensar DÜNDAR, Çukurca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ceyhun DOĞAN, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Yusuf ATAEL,Çukurca İlçe Müftümüz Sn. Mahmut DURMUŞ,Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sn. Sabri IŞIK ve Hakkari İl Temsilcilerimiz Sn.Yaşar Taş ve Sn.Osman Taşkın ile tüm konuklarımıza, teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsun Keşif Kampüsü ve Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü için Proje Sınavı GerçekleştiÖnceki Haber

Samsun Keşif Kampüsü ve Canik Özdemir Ba...

Kamu Sen Heyeti Tarafından Kamu Çalışanlarının Acil Olarak Çözüm Bekleyen Sorunları Hakkındaki Rapor Vedat Bilgin’e SunulduSonraki Haber

Kamu Sen Heyeti Tarafından Kamu Çalışanl...

Yorum Yazın

İlave Ek Ödeme (8.077 Tl) Memur Emekli Maaşına Yansıtılmalıdır. Aksi Halde 65 Yaşından Önce Hiç Bir Memur Emekli Olamaz
Alan Değişikliği Kılavuzundaki Eksikler Giderilmeli!
9 Aralık Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (08 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Köşe Yazılarındaki İfadelerle İftira Suçuna İstinaden Hapis Cezasına Hükmedilmesi İfade ve Basın Özgürlüklerinin İhlal Eder
"Nehirden Denize Özgür Filistin" geri dönüşüm tasarım yarışması
Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı sonuçları açıklandı
MEB Günlük Program
8 Aralık Cuma önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (07 Aralık 2023) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
NATO DIANA Mentor ve Uzman Havuzu Başvuruları Açıldı
DEMİREL: "Memurların 5 Aylık Enflasyon Zararı 7.212 Liradır."
Norm Fazlası Öğretmenlere “Resen Atama” Kararı Kabul Edilemez!
Okul Öncesi Öğretmenlerinin Acil Çözüm Bekleyen Sorunları MEB’e İletildi
Birinci Dereceye Gelen Memurların Ek Göstergesini 3600’e Yükselten Düzenleme Yeni Yıldan Önce TBMM’ye Gelmelidir
Türkiye'deki Öğrenciler, Dijital Öğrenmeye OECD Ülkelerindeki Akranlarından Daha Fazla Hazır
Öğretmen ve Okul Müdürlerine Resmi Tatiller ile Bayram Tatillerinde Ödenecek ve Ödenmeyecek Ek Ders Tablosu
Olgunlaşma Enstitüleri İle Halk Eğitim Merkezleri Gazze'deki Çocuklar İçin Giysi Ve Battaniye Üretiyor
Bakan Tekin’den müfredat açıklaması: ”Ders sürelerinde kısalma yok sadeleşme müfredatta var”
Yurt Yedek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı