Emtia ve para piyasası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emtia ve para piyasası
Abone ol
Çin’de sınırların açılmasının etkisiyle hareketlenen Brent dün yüzde 1.55 yükselişle 79.82 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi.

BRENT Çin’de sınırların açılmasının etkisiyle hareketlenen Brent dün yüzde 1.55 yükselişle 79.82 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Güne sınırlı değer kaybıyla ile başlayan Brent’in teknik görünümünde karışık sürdürdüğü görülüyor. 77.8 destek seviyesinin üzerinde kalındığı sürece kısa vadeli görünümün söyleyebiliriz. Bu destek seviyesinin kırılması durumunda aşağı yönlü hareket hızlanabilir. Dün gün içinde satışların geldiği yer olan 81.5 seviyesini ise ilk direnç noktası olarak izleyeceğiz. 81.5 seviyesinin kırılması ve üzerinde kapanış gerçekleşmesi durumunda hızlanabilir. 82.7 ve 83.8 seviyelerini üst direnç noktaları olarak izleyebiliriz.

ONS/ALTIN “XAUUSD” DXY ve ABD tahvil getirlerinde yaşanan düşüşten olumlu etkilenen Ons Altın dün yüzde 0.23 sınırlı yükseliş göstererek 1871.25 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Dün kar satışlarının etkili olduğu 1880 seviyesini gün içinde de ilk direnç noktası olarak izleyeceğiz. Ons Altındaki yukarı yönlü hareketin devamlılığı açısından 1880 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirmesi gerekmekte. 1910 ve 1965 seviyelerini ise üst direnç noktaları olarak hedeflenebilir. 1865 seviyesini ise ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin kırılması durumunda aşağı yönlü hareket etkili olabilir.

GRAM ALTIN Gram Altın dün yükseliş eğilimini sürdürmeye devam ederek yüzde 0.48 değer kazancıyla 1128.95 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Güne yatay-sınırlı yükselişle başlayan Gram Altında ilk direnç noktası olarak dün kar satışlarının etkili olduğu 1148 seviyesini izleyeceğiz. 1148 seviyesinin üzerindeki kapanışlarda yükseliş eğilimi hızlanabilir.. Ancak bu seviyenin altındaki kapanışlarda yükseliş hareketinde yavaşlama yaşanabileceğini söyleyebiliriz. 1200 ve 1250 seviyelerini ise üst direnç noktaları olarak izleyebiliriz. 1124 seviyesini ise ilk destek noktası olarak izleyeceğiz. Bu seviyenin kırılması durumunda satış baskısı derinleşebilir.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş dün gelen kar satışlarının etkisiyle yüzde 0.87 değer kaybederek 23.63 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Güne sınırlı düşüşle başlayan Gümüşün teknik göstergelerinin genelinde negatif görünümün etkili olduğu görülmektedir. İlk destek noktası olarak 23.50 seviyesini izleyeceğiz. Bu seviyenin altındaki kapanışlarda güç kaybı etkili olabilir. 22.55 ve 20.90 seviyelerini ise alt destek noktaları olarak izleyebiliriz. 24.05 seviyesini ise ilk direnç noktası olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin kırılması yukarı yönlü harekete güç kazandırabilir.

EUR/USD Doların zayıflaması ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki düşüşün devam etmesiyle güç kazanan EUR/USD paritesi güçlü konumuyla birlikte dün yüzde 0.82 değer kazanarak 1.0731 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Teknik göstergelere baktığımızda ise olumlu görünümün etkisini koruduğu görülmektedir. İlk direnç noktası olarak 1.0795 seviyesini takip edeceğiz. 1.0795 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirmesi durumunda yükseliş trendi tekrar ivme kazanabilir. Daha önce direnç seviyesi olarak takip ettiğimiz 1.0695 seviyesini artık ilk destek noktası olarak izleyeceğiz. 1.0595 ve 1.0485 seviyelerini alt destek noktası olarak izleyebiliriz.

DXY Çin’in Covid tedbirlerini gevşeterek sınırlarını açması ve küreseş risk algısının bozulmasının etkisiyle DXY Endeksi dün %0.87 değer kaybederek 103.00 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Düşüş eğilimi gösteren DXY Endeksinde ilk destek seviyesi olarak 102.70 seviyesini izleyeceğiz. 102.70 seviyesinin altında kapanış gerçekleştirmesi düşüş trendini hızlandırabilir. 101.80 ve 100.20 seviyelerini ise ara destek noktaları olarak izleyebiliriz. Yaşanabilecek yükseliş hareketinde ise 104.10 seviyesini ilk direnç noktası olarak izleyeceğiz.

 

Kaynak:HIBYA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Varank, CES’e katılan Türk start-up’ları ziyaret ettiÖnceki Haber

Bakan Varank, CES’e katılan Türk start-u...

Hastalıklardan korunmak isteyenlerin tercihi kış çayıSonraki Haber

Hastalıklardan korunmak isteyenlerin ter...

Yorum Yazın

Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü
Keyfiyete Dayalı Düzenlemeler İle Proje Okulları Ziyan Edilmemelidir
KKTC ziyaretimizde KKTC'deki tüm okulların ihtiyaçlarını karşılamak için söz verdik
Ocak Ayı Enflasyon Oranı Açıklandı
Muğla İdare Mahkemesi ihraç edilen öğretmenin göreve iade edildiğinde eski görev yerine verilmemesine dair işlemi iptal etti
AİHM, Sendika üyelerinin basın açıklamasının engellenmesinde hak ihlaline karar verdi