İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir Programı Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir Programı Gerçekleştirildi
Abone ol
Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Türkiye genelinde uygulamaya koyduğu Samsun ve İstanbul'da ilk ikisi düzenlenen "İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları" programlarının son adresi Balıkesir oldu.

30 - 31 Ocak tarihleri arasında Balıkesir- Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen programa Marmara ve Ege Bölgesi'nde yer alan (Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Manisa, Uşak, Tekirdağ) illerinden 182 okul yöneticisi katıldı.

Bilgi, beceri ve tecrübe paylaşımları, okul yöneticilerimizin gelişimi, atölye çalışmaları gibi etkinliklerle iki gün boyunca süren Balıkesir "İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları" programı, "Saygı Duruşu" ve "İstiklal Marşımızın" okunmasıyla başladı. Akabinde Burhaniye Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Samet Gezer Kur'an tilaveti sundu.

İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir programında Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdülaziz Yük, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Balıkesir Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Mustafa Yıldız "Selâmlama" konuşmalarını gerçekleştirdiler.

İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir Programı Birinci Gün
İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir programı ilk oturumu Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş'ın "Eğitimde İnsan, Erişim ve Beceri Odaklı Mekânlar" adlı sunumuyla başladı. Prof. Dr. Aytaç Açıkalın'ın  "Bir Anlam Köprüsü İnşa Etme Aracı Olarak, Okullarda Etkili İletişim"  adlı sunumuyla devam etti. "İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir" üçüncü oturumunda ise, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Dr. İsrafil Kışla  " İmam-Hatip Okullarının Misyonu, Bugünü ve Gelecek Tasavvuru" başlıklı sunumuyla yöneticilerimize seslendi.

Balıkesir programı öğleden sonra dördüncü oturumunda ise İbrahim Solmaz, "İmam Hatiplerin Dünü Bugünü Yarını"  başlıklı sunumuyla kürsüye çıktı. Daha sonra Daire Başkanımız Abdülhalik Baş "Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Faaliyetleri" sunumuyla yöneticilerimizi bilgilendirdi.

İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir programı birinci günü okul müdürlerimizin sunumuyla "Örnek ve Özgün Uygulamalar Paneli" ve  "Atölye Çalışmaları" ile sona erdi.

İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir Programı İkinci Gün
İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir programı ikinci günü ilk oturumu Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Mustafa Yıldız'ın "Okul Yönetiminde Bir Model Önerisi: İmam Hatip Okullarında Yönetişim ve Gelişim Birimleri" başlıklı sunumuyla başladı.

İkinci gün, ikinci oturumu Eğitimci Yazar Kadir Keskin'in "Eğitimde Tecrübe Paylaşımı ve Önemi" sunumuyla devam etti. İkinci gün üçüncü oturumda ise Eğitimci Yazar İdris Topçuoğlu'nun "Eğitime Adanmış Bir Ömür Mahir İz" sunumu ile yöneticilerimize kıdemli eğitimci Mahir İz'in hayatından önemli kesitler anlattı.

Balıkesir programı ikinci günü, öğleden sonra ilk oturumunda ise Bursa Uludağ Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Dağ, "21.Yüzyılda Hiper Teknolojik Süreçler ve Eğitim" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

İmam Hatip Okulları Yönetici Buluşmaları Balıkesir programı son oturumu ise Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Nimetullah Akın'ın  "Kimlik ve Tarih Bilinci" başlıklı sunumuyla sona erdi.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yusuf Kulalı, Güreş Türkiye Şampiyonasında Türkiye 2.si olduÖnceki Haber

Yusuf Kulalı, Güreş Türkiye Şampiyonasın...

Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri ÇalıştayıSonraki Haber

Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Öne...

Yorum Yazın

2023 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına Esas Derslere Ait Konu, Kazanım ve Açıklamalar
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Rehberlik Ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bakanlık Genel Hedefi "Psikolojik Sağlamlık" Olarak Belirlendi
LGS'ye Girecek Öğrencilere Öneriler
LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Yapılan Hazırlıkları Açıkladı
Doğru Soru Hangisi? Milli Eğitim Bakanı Kim Olmalı? Milli Eğitim Bakanı Nasıl Birisi Olmalı?
Devletimizi Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Bir Kamu Personel Rejimi Mutlaka Hayata Geçirilmeli
“Kervan Yolda Dizilir” Mantığı Gelişmiş Bir Ülkenin Refleksi Olamaz. TBMM Açılır Açılmaz ÖMK ile İlgili Düzenlemeler Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Milli Eğitim Bakanı Muhakkak Eğitimci Olmalıdır
Genel Başkanı Talip Geylan Türk Eğitim- Sen 242.262 üyesiyle eğitim çalışanlarının güven kapısı olduğunu bir kez daha gösterdi
TBMM Açıldığında ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin ücret düzenlemesi yapılmalıdır
Akademisyenlerimiz Geçim Derdinden Kurtarılmalıdır!
Talip Geylan'dan ülke ve çalışma hayatı gündemine ilişkin değerlendirmeler
Deprem Tazminatı Ödemelerine Dahil Edilmeyen İlçeler İçin Cumhurbaşkanlığına Başvurduk
Değişen Ödül Yönetmeliği Hakkında Değerlendirme
Öğretmen Çocukları, Bursluluk sınavına depremden etkilen öğrenci kontenjanından başvuru yapamıyor
2023 YKS’ye girecek depremzede adayları ilgilendiren yeni gelişme
Millî Teknoloji Meslek Lisesi, çok özellikleri olan bir meslek lisesi olacak
Milli Eğitim Bakanlığından deprem bölgesindeki okul birincilerine dair yeni düzenleme
Bursluluk sınavına girecek öğrenciler hangi konulardan sorumlu olacaklar?
Haziran ayı mesleki çalışmalarının detayları belli oldu