İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle Osmaniye’de

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm birimleriyle Osmaniye’de
Abone ol
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genel koordinasyonunu üstlendiği Osmaniye’de çalışmalar sürüyor. Osmaniye merkezinde ve kırsalında aralıksız çalışan ekipler şehri yeniden ayağa kaldırıyor.Genel afet koordinasyonunu İzmir’in üstlendiği Osmaniye’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “gölge belediyeciliği” hedefiyle kurulan Afet Koordinasyon Merkezi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu’nda kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi’nde çalışan birimler, depremin ardından Osmaniye’ye ulaşan ilk belediye olarak bölge halkıyla kardeşlik ve dayanışma köprüsü kurdu.Günde 5 bin kişiye üç öğün sıcak yemekOsmaniye’deki İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin sorumluluğu Başkan Soyer tarafından İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’ya verildi. Bölgedeki çalışmalar konusunda bilgi veren birim sorumluları İzmir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerafettin Budak ve İZBETON temsilcisi Yusuf İşbitirici, “Osmaniye’de koordinasyon merkezini başkanımızın önderliğinde kurduk. 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Bunun yanı sıra erzak, çadır, giysi dağıtımını merkezimiz aracılığıyla yurttaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kısa bir süre sonra 200 konteyneri Osmaniye’ye getireceğiz. Kırsalda kalkınma ve göçün engellenmesi için de Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız da kapsamlı bir çalışma yapıyor” diye konuştu.“Acil Çözüm Ekipleri Osmaniye’nin fotoğrafını çekiyor”İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleriyle Osmaniye’ye hizmet sağladıklarını dile getiren Budak ve İşbitirici şu bilgileri verdi: “Başkanımızın dediği gibi gölge belediyeciliğini Osmaniye’de kurmuş durumdayız. Osmaniye’de İzmir ekipleri var gücüyle çalışıyor. Acil Çözüm Ekipleri de sahada dolaşarak Osmaniye’nin fotoğrafını çekiyor, ihtiyaçları teker teker tespit ediyor. Osmaniye halkı bizi görünce çok büyük bir sıcaklık gösteriyor. ‘Yardımımıza ilk gelen belediye’ diye teşekkür ediyorlar. Başkanımız Tunç Soyer’i de burada görmekten, ona ulaşabilmekten mutluluk duyuyorlar.”“Bir kişiyi fazladan tok yatırmak bizi mutlu ediyor”İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Osmaniye’de görevlendirdiği Aşevleri Şube Müdürlüğü’nden gıda mühendisi Volkan Ataroğlu, “İzmir’deki aşevimizdeki tüm şartları buraya da uyarladık. Kaliteli ürünler kullanarak kaliteli yemek çıkarıyoruz. Gıdalarda et ve bakliyat ürünlerini kullanmaya önem gösteriyoruz. Besleyici olması, gramajı önemli. Bir kişiyi bile fazladan tok yatırabilmek bizleri mutlu ediyor. Bu hizmeti vermekten onur ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genel koordinasyonunu üstlendiği Osmaniye’de çalışmalar sürüyor. Osmaniye merkezinde ve kırsalında aralıksız çalışan ekipler şehri yeniden ayağa kaldırıyor.

Genel afet koordinasyonunu İzmir’in üstlendiği Osmaniye’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “gölge belediyeciliği” hedefiyle kurulan Afet Koordinasyon Merkezi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu’nda kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi’nde çalışan birimler, depremin ardından Osmaniye’ye ulaşan ilk belediye olarak bölge halkıyla kardeşlik ve dayanışma köprüsü kurdu.

Günde 5 bin kişiye üç öğün sıcak yemek
Osmaniye’deki İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin sorumluluğu Başkan Soyer tarafından İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya’ya verildi. Bölgedeki çalışmalar konusunda bilgi veren birim sorumluları İzmir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerafettin Budak ve İZBETON temsilcisi Yusuf İşbitirici, “Osmaniye’de koordinasyon merkezini başkanımızın önderliğinde kurduk. 5 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Bunun yanı sıra erzak, çadır, giysi dağıtımını merkezimiz aracılığıyla yurttaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kısa bir süre sonra 200 konteyneri Osmaniye’ye getireceğiz. Kırsalda kalkınma ve göçün engellenmesi için de Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız da kapsamlı bir çalışma yapıyor” diye konuştu.

“Acil Çözüm Ekipleri Osmaniye’nin fotoğrafını çekiyor”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimleriyle Osmaniye’ye hizmet sağladıklarını dile getiren Budak ve İşbitirici şu bilgileri verdi: “Başkanımızın dediği gibi gölge belediyeciliğini Osmaniye’de kurmuş durumdayız. Osmaniye’de İzmir ekipleri var gücüyle çalışıyor. Acil Çözüm Ekipleri de sahada dolaşarak Osmaniye’nin fotoğrafını çekiyor, ihtiyaçları teker teker tespit ediyor. Osmaniye halkı bizi görünce çok büyük bir sıcaklık gösteriyor. ‘Yardımımıza ilk gelen belediye’ diye teşekkür ediyorlar. Başkanımız Tunç Soyer’i de burada görmekten, ona ulaşabilmekten mutluluk duyuyorlar.”

“Bir kişiyi fazladan tok yatırmak bizi mutlu ediyor”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Osmaniye’de görevlendirdiği Aşevleri Şube Müdürlüğü’nden gıda mühendisi Volkan Ataroğlu, “İzmir’deki aşevimizdeki tüm şartları buraya da uyarladık. Kaliteli ürünler kullanarak kaliteli yemek çıkarıyoruz. Gıdalarda et ve bakliyat ürünlerini kullanmaya önem gösteriyoruz. Besleyici olması, gramajı önemli. Bir kişiyi bile fazladan tok yatırabilmek bizleri mutlu ediyor. Bu hizmeti vermekten onur ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.


 

Kaynak:BYZHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatya'da 5,6 Deprem, Kahramanmaraş'ta Fabrika ÇöktüÖnceki Haber

Malatya'da 5,6 Deprem, Kahramanmaraş'ta...

Türkiye Kızılay Derneği’nden AçıklamaSonraki Haber

Türkiye Kızılay Derneği’nden Açıklama

Yorum Yazın

Afet bölgesi eğitim faaliyetleri hakkında bakanlıktan açıklama
Öğretici: Torba Kanuna Çalışanların Sorunları Da Eklenmelidir
TEKNOFEST 2023 Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması Proje Detay Raporu Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
TEKNOFEST 2023 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!
Torba kanunla eksiklikler tamamlanmalıdır
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programını Başvuru Sonuçları Açıklandı
Meclis Kapanmadan Kamu Çalişanlarinin Sorunlari Torba Yasaya Girmeli!
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 16 Haziran'da Tamamlanacak, Uzatma Yapılmayacak
Gaziantep’te deprem nedeniyle idari izinli sayılan öğretmenlere ek ders ücreti ödenir mi?
Kamu yönetiminin, liyakat ve ehliyet yerine, mensubiyetler üzerinden tanzim edilmesi, doğrudan KUL HAKKI YEMEKTİR!
Avrupa Kupası Şampiyonu: Aybüke KILINÇ!
Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmeti eğitimleri eğitimi uzaktan eğitim kapısında paylaşıma açıldı
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 2 Başlıyor!
İşte Depremle ilgili yalan haberler ve gerçekler
Deprem Bölgesinde Açılan Halk Eğitimi Kurslarından 79 Bin 162 Vatandaş Yararlandı
Meclisteki Torba Kanuna; 1. Dereceye Yükselen Tüm Kamu Görevlilerine 3600 Ek Gösterge Verilmesi Eklenmeli Ve Memura Bayram İkramiyesi Unutulmamalıdır
YKS Sınavına girecek okul birincileri sisteme işlenecek
TEKNOFEST 2023 Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Çevrimiçi Yarışma Simülasyonu Sonuçları Açıklanmıştır!