Sezgin'in Katılımıyla Kuran Tilaveti ve Tashîh-i Hurûf Kursu Kapanış ve Ödül Töreni İstanbul'da Gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sezgin'in Katılımıyla Kuran Tilaveti ve Tashîh-i Hurûf Kursu Kapanış ve Ödül Töreni İstanbul'da Gerçekleştirildi
Abone ol
Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Kuran Tilaveti ve Tashîh-i Hurûf Kursu kapanış ve ödül töreni, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde, Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin ve Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı İhsan Erkul'un katılımı ile İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur'an-ı Kerim Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinde 8 Haziran 2023 Çarşamba günü yapıldı.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur'an-ı Kerim Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezinde yapılan programa; Bakan Yardımcımız Sayın Osman Sezgin, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Çollak, Daire Başkanımız İhsan Erkul, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Faik Kaptan, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Celâlettin Kapusuz, Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz Şube Müdürü Kadir Söngüt, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Birim Koordinatörü Ali İhsan Er ve kursiyer öğretmenler katıldı.

Program, 29 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Fatih Çollak hocamızın örnek ders işleyişi ve kursiyerlerimizin örnek Kuran okuması ile başladı. İl Millî Eğitim Şube Müdürü Celâlettin Kapusuz'un açılış konuşması sonrası, Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı İhsan Erkul'un selamlama konuşması gerçekleştirdi. Daire Başkanımız İhsan Erkul, Tashih-i Hurûf İhtisas Eğitimi ile ilgili Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sezgin, "Kur'an'ın gerçek muhafızları, Kur'an'ın sadece lafzını kalbinde ve kafasında taşıyan değil aynı zamanda yaşayan bir Kur'an olan kimsedir" dedi. Kur'an'ı Kerim'in Allah tarafından ahsen-i takvim olan (en güzel şekilde yaratılan) insana rehber olması için gönderilen bir kitap olduğuna değinen Sezgin, kursiyerlere seslenerek, "Kur'an'ın gerçek muhafızları, Kur'an'ın sadece lafzını kalbinde ve kafasında taşıyan değil aynı zamanda yaşayan Kur'an olan kimsedir. Bu açıdan sizlerden şu altı maddeyi gerçekleştirmenizi istiyorum: Birincisi Hafız-ı Kur'an (Kur'an'ı ezberleyen). İkincisi Hadim-i Kur'an (Kur'an'a hizmet eden). Üçüncüsü Hamil-i Kur'an (Kur'an'ı gönlünde taşıyan). Dördüncüsü Alim-i Kur'an (Kur'an ilimlerini bilen). Beşincisi Amil-i Kur'an (Kur'an'ın emirleri doğrultusunda davranan). Altıncısı ise Arif-i Kur'an (Kur'an'ın derin anlamlarını keşfeden) olun inşallah" dedi. Bakan Yardımcımız Sezgin emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Kuran Tilaveti ve Tashîh-i Hurûf Kursu programı, dereceye giren kursiyerlere ödül takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İtfaiyenin açtığı şişme yatak can kurtardıÖnceki Haber

İtfaiyenin açtığı şişme yatak can kurtar...

Millî Eğitim Bakanı Tekin, Sağlık Bakanı Koca'Yı AğırladıSonraki Haber

Millî Eğitim Bakanı Tekin, Sağlık Bakanı...

Yorum Yazın