Açık Öğretim Kurumları 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları Yedek Salon Aday İşlemleri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Açık Öğretim Kurumları 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları Yedek Salon Aday İşlemleri
Abone ol
Açık Öğretim Kurumları 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönem SınavlarıYedek Salon Aday İşlemleri

Açık Öğretim Kurumları 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönem Sınavları Yedek Salon İşlemleri 01-20 Aralık 2023 tarihleri arasında  yapılacaktır.

 Açık Öğretim Kurumları 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. Dönem kayıt tarihleri arasında seçmiş oldukları sınav bölgesinden farklı bir sınav bölgesinde sınava katılmak isteyenlerden "zorunlu ikamet değişikliği, askere alınma/terhis, tutuklu/hükümlü, ders değişikliği, sağlık kurulu raporu" vb. sebeplerle yedek salonda sınava girmek isteyen öğrenciler; 01-20 Aralık 2023 tarihleri arasında mazeretlerini belirten belge ve dilekçe ile sınava girecekleri il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde bulunan Bölge Sınav Yürütme Komisyonuna başvurması gerekmektedir.

 Açık Öğretim Kurumları Sınavlarına yedek salonda girme talepleri Bölge Sınav Yürütme Komisyonu'nca incelenerek mazeretleri uygun görülen öğrencilerin yedek salon işlemleri MEBBİS Sınav Bina Bilgileri Modülü bölümünde İl/İlçe İşlemleri menüsü altında yer alan ''Yedek Salon Aday İşlemleri'' menüsünden 01-20 Aralık 2023 tarihleri arasında yedek kontenjan sayısı kadar yapılacaktır.

·         Yedek salon aday işlemlerinde kullanılan mazeret (Sağlık Kurulu Raporu, Zorunlu İkamet Değişikliği, Askere Alınma/Terhis, Tutuklu/Hükümlü, Ders Değişikliği) belgelerinin tarihleri kontrol edilerek sisteme kaydedilecektir.

·         Açık öğretim okullarına devam eden öğrencilerin sınava girecekleri derslerde değişiklik olması durumunda, bu öğrenciler açık öğretim okulları tarafından ''Ders Değişikliği'' mazereti ile modüle işlenecektir. Sınav giriş yerleri ve salon yoklama listeleri yayınlandıktan sonra yedek salon işlemi yapılan adayların giriş yerleri ve salon yoklama listeleri yeniden almaları gerekmektedir.

·         Cezaevlerinde tutuklu veya hükümlü olarak bulunan adayların yedek salonda sınava girme talepleri Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 11 Aralık 2023 tarihine kadar Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilecektir. İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin bildirdiği cezaevlerinde yedek salonda sınava girme talepleri dikkate alınmayacaktır.

·         Engelli öğrencilerin gerekli hizmeti alabilmeleri için Bölge Sınav Yürütme Komisyonu'na başvurarak durumlarını belirten raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz edilen raporlar incelenerek 16 Ekim 2023 tarihinden sonra oluşan sağlık mazeretleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne gönderilecek olup bu tarihten önceki raporlar için Halk Eğitim Merkezlerine başvurarak bir sonraki sınav için sağlık raporlarının sisteme işlenmesi istenecektir. Evde veya hastanede sınav hizmeti almak isteyen öğrencilerden heyet raporunda "yatarak tedavi görüyor" veya "evde sınav hizmeti alması uygundur" ibaresi bulunan öğrenciler evde veya hastanede sınava alınacaktır.

Öğrenciler fotoğraflı sınav giriş belgelerini 18 Aralık 2023 tarihinden itibaren T.C. Kimlik veya Öğrenci Numarası ile https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden giriş yaparak alabileceklerdir. Fotoğraflı sınav giriş belgeleri olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Bu durumda olan öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için sınav tarihinden önce yüz yüze eğitim aldığı okul müdürlüğüne müracaat ederek fotoğrafını bilgi yönetim sistemine yükletmesi gerekmektedir.

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar Türkiye’deki ilk ortak araştırma merkezi NÖROM’un açılışını yaptıÖnceki Haber

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar Türki...

Talip Geylan'dan Önemli AçıklamalarSonraki Haber

Talip Geylan'dan Önemli Açıklamalar

Yorum Yazın

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı!
ABD Havadan Gazze’ye Yardım Kolisi Atacakmış!
MEB Günlük Program 02.03.2024
2 Mart Cumartesi önemli gündem başlıkları
60 saniyede bugün (01 Mart 2024) Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti
Öğretmenler için Çevrim içi Güvenlik Eğitimi
İşte İnkılap Tarihi ve Fen Bilimleri taslak müfredat programı
2024 Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (2024-TR-YÖS/1) Başvuruları Alınıyor
Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği eki Değerlendirme Formunda yapılan değişiklikler
Türk-İş Şubat 2024 Açlık Ve Yoksulluk Sınırı
Topu taca atmayalım!
YÖK Diploma Denklik Başvuru Ücretleri
Mesleki Eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği İle İlgili Eylem Kararı Aldık
İşte haftanın yalan haberleri
Mart Ayı e-Bültenimiz Yayında
Talip Geylan’dan Yönetici Atama Yönetmeliği Açıklaması
İkinci Dönem Yapılacak Ortak Sınavlara İlişkin Kılavuz Yayımlandı
MEB Yönetici Görevlendirme Takvimini Yayımladı
Yönetici Seçme Ve Görevlendirme Yönetmeliği'nde Neler Değişti?
Ales Kılavuzu Yayımlandı