"Eğitimde Tek Yürek" Programı Hız Kesmeden Devam Ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Eğitimde Tek Yürek" Programı Hız Kesmeden Devam Ediyor
Abone ol
Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün "Eğitimde Tek Yürek" programı deprem bölgesindeki okullara destek olmaya ve yaraları sarmaya devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüz deprem bölgesindeki imam hatip okullarına destek olmak için "Eğitimde Tek Yürek" programı kapsamında deprem bölgesinde daha önceden eşleştirmesi yapılan kardeş okullara yardımı sürdürüyor.

Afetin ilk gününden itibaren Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Daire Başkanlarımız, Genel Müdürlüğümüz personeli afet bölgesindeki çalışmalara katkı sağladı. 70 ilimizden imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri deprem bölgesindeki 10 ilin yaralarını sarmak için Genel Müdürlüğümüz tarafından başlatılan "Eğitimde Tek Yürek" programı ile daha yoğun katkılar yapmaya başladı. Genel Müdürlük program koordinatörleri bölgedeki idarecilerle iletişim kurarak okullarımızın mevcut durumları hakkında bilgi aldı ve gerek duyulan öncelikli ihtiyaçlar tespit edildi.

952 imam hatip okulu, afet bölgesindeki 876 imam hatip okuluna destek sağladı

İmam hatip okulları arasındaki kardeşlik bağını güçlendirmek amacıyla "Eğitimde Tek Yürek" programı kapsamında gönüllü okul idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerinin dayanışması ile hazırlanan gıda, ısınma, kişisel bakım, temizlik, kıyafet ve kırtasiye malzemeleri içeren yardımlar bölgeye gönderildi. "Eğitimde Tek Yürek" programı ile 952 imam hatip okulu gönüllü yardım desteği afet bölgesindeki 876 imam hatip okuluna ulaştırıldı.

Psikososyal ve eğitim desteği

Afetin yaralarını sarmak için ilk günden itibaren bölgeye gönderilen gönüllü öğretmenler ve idareciler, afet bölgesinde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında görev aldı.

Bakanlığımız afetten etkilenen öğrencilere akademik destek materyali sunarak YKS ve LGS'ye hazırlanan 8 ve 12. sınıf öğrencilerine Destekleme Yetiştirme Kursları açtı.  Ayrıca psikososyal destek amacıyla idareci ve öğretmenlerin yararlanabileceği içerikler Bakanlığımız ilgili birimlerince hazırlandı.

Uzaktan ve yüz yüze olmak üzere eğitim öğretim faaliyetine başlayan okullarımıza destek çalışmaları merkezi koordinasyon ile yürütüldü.

Hediyeler ve mektuplarla güçlü kardeşlik bağları

Kardeş okul öğrencileri yazdıkları mektuplar ve gönderdikleri hediyelerle yürekleri ısıttı. Gönül köprüsü üzerine inşa edilen kardeşlik ve sevgi bağlarıyla imam hatip okulu öğrencilerimiz kilometrelerce uzaklıktaki kardeşlerine umut ışığı oldu.

Konteyner sınıflar

Okullarda hayır çarşıları ve kermesler aracılığı ile toplanan maddi yardımlar okul aile birlikleri aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine gönderildi. Okullarda yapılan bağışlarla konteyner sınıf ve ev satın alınarak ihtiyaç olan yerlere ulaştırıldı.

İftar çadırları kuruldu

Yapılan yardım organizasyonu ile eş zamanlı olarak 81 ilde hatim programları sürdürülürken Ramazan ayında "Eğitimde Tek Yürek" program kapsamında gönüllü okulların koordinasyonu ve maddi desteği ile iftar çadırları kuruldu. Bölgeye kumanya paketleri gönderilmeye de devam ediyor.

Farklı illere nakil alan öğrencilere ulaşılıp ihtiyaçları gideriliyor

Deprem bölgesinden farklı illere nakil alan öğrencilerle de ilgili planlamalar yapan Genel Müdürlüğümüz; okullarımızdaki idareci, öğretmen ve öğrencileri vasıtasıyla evlerinden yüzlerce kilometre uzaklıkta bulunan imam hatip okulu öğrencilerimize ulaşarak ihtiyaçlarını tespit edip yerel imkânlarla ihtiyaçların karşılanmasına destek oluyor.

Aylık eylem planları ile merkezi izleme ve değerlendirmesi yapılan, "Eğitimde Tek Yürek" programı'nın 2023-2024 eğitim öğretim yılında da sürdürülmesi planlanmaktadır.

31-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-2023

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
40 Naat Kitaplarıyla İmam Hatip Okullarımızda Kadim Bir Geleneği Yeniden CanlandırıyoruzÖnceki Haber

40 Naat Kitaplarıyla İmam Hatip Okulları...

Ramazan-ı Şerif 2023Sonraki Haber

Ramazan-ı Şerif 2023

Yorum Yazın

Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 3 Başlıyor!
Bu okullarımıza artık köy yaşam merkezi diyoruz
Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Kapsamında Sıkça Sorulan Soruların Cevapları Yayımlandı
Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Eğitim Programı İçin Başvurular Başladı
İşte haftanın yalan haberleri
2023 İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuruları Alınmaya Başlandı
MEB’de Görevde Yükselme Sınavı İçin Yazılı Sınav İnternet Başvuru Ve Onay Süreci Başladı
2023 DGS Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Bilim ve sanat merkezlerimiz, TÜBİTAK'a damgasını vurmaya devam ediyor
Mesleki Ve Teknik Eğitimde Fikri Ve Sınai Mülkiyet Atılımı
Bakan Özer'den Müjde: Her Okula Rehber Öğretmen Atanacak
Depremde annesi veya babası ya da vasisi vefat eden öğrencilere yardım yapılacak
2023-2024 Eğitim öğretim yılı rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri programı
İşte eğitim alanında yapılanlar
2023 Yılı Bilsem Öğretmen Alımı Kapsamında Bölge Sözlü Sınav Randevuları Yayınlandı
MEB, YSK’ye hazırlanacak meslek liselilere "akademik destek" programını başlatıyor
29 Mayıs pazartesi günü okullar tatil edildi
Millî Eğitim Bakanlığı Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Yönergede Değişiklik Yapıldı
MEB Eğitim Platformları
TEÇ-SEN'den MEB 2023 GYS Sınavları Hazırlık İçin Dev 5 adım