Türk Sağlık Sen: Zam artış oranı yetersiz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türk Sağlık Sen: Zam artış oranı yetersiz
Abone ol
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker hastane çalışanlarını görevleri başında ziyaret ederken, zam artış oranının yetersizliğine dem vurdu.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker hastane çalışanlarını görevleri başında ziyaret ederken, zam artış oranının yetersizliğine dem vurdu.

KOCAELİ (İGFA) -  Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi, Kocaeli Üniversitesine Bağlı Faaliyet gösteren Araştırma Uygulama Hastanesi ve Körfez Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Çalışanlarının sorunlarını yerinde tespit eedn Şube Başkanı Çeker yapmış olduğu ziyaretler sonrası açıklamada bulundu.

Şube Başkanı Çeker yaptığı açıklamada, çalışanlar mutsuz olduklarını, 2023 yılının ilk yarı yılı için yapılan maaş zam artış oranının yetersiz olduğunu, artan enflasyon karşısında gıda fiyatlarının artışına yetişemedikleri konularda serzenişlerini dile getirdiğine dikkati çekerek, geçim sıkıntısı çektiklerini,  acilen yeni bir ek zam yapılması gerektiğini ve kurumlarda usulsüz uygulamalara (mobing’e) maruz kaldıklarını ifade ettiklerini söyledi.

"EK ZAM YAPILMASI KAÇINILMAZDIR"

Sağlık çalışanlarının haklı taleplerinin kamu işvereni tarafından giderilmesini istemelerinin insani talep olduğuna vurgu yapan Başkan Çeker, "2023 yılının ilk yarıyılı için Kamu çalışanlarına yapılan maaş zam artış oranının yetersiz olduğunu üç ay içerisinde artan fiyat artışları ve yüksek enflasyon ile tescillenmiştir. 2022 yılının Temmuz ayından 2023 Ocak ayına kadar gecen altı aylık enflasyon farkı yüzde 17+ 2023 Maaş zammı yüzde 8 = Yüzde 25'dir. Kamu işvereninde Yüzde 5 ekstra zammı ile toplamda = Yüzde 30 zam yapılmıştır. 2023 Temmuz ayına kadar yapılmış olan maaş zammı üç aylık süre içerisinde erimiştir.  Yüksek Enflasyon artışına bağlı artan fiyatlara çalışanlar yetişemediklerinden geçim sıkıntısı çekmektedirler. Bu nedenle sağlık çalışanlarına seyyanen ek zam yapılması kaçınılmaz olmuştur. Yapılacak ek zam yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında bunalan sağlık çalışanlarımıza bir nebze de olsa rahatlama sağlayacaktır. Kamu işvereni sağlık çalışanlarının ek zam talebine duyarsız kalmamalı" çağrısında bulundu.

"KAYIP YIL OLMASIN"

Yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda enflasyon farklarının aylık olarak hesaplanarak çalışanların maaş hesaplarına yatırılması gerektiğii ifade eden Başkan Çeker, bekâr bir çalışanın yaşama maliyetinin aylık 11 bin 556 lira 56 kuruşa yükseldiği günümüzde kamu işvereninin sağlık çalışanlarının taleplerine duyarlı düzenlemeyi yapması gerektiğini, aksi takdirde 2023 yılının sağlık çalışanları için kayıp yıl olacağını söyledi.

Bu arada çalışanların şikayetlerinin dikkate alınarak, usulsüz uygulamalar ile çalışanları çanından bezdiren idareciler hakkında yapılan şikayetlere yönelik gerekli idari soruşturmaların başlatılması gerektiği kaydedildi.

 

Kaynak:IGFA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kars Emniyeti’nden Özel Harekat’ın 40. yılı paylaşımıÖnceki Haber

Kars Emniyeti’nden Özel Harekat’ın 40. y...

1183 yatırımcı firma 20 bin 521 istihdam sağlayacakSonraki Haber

1183 yatırımcı firma 20 bin 521 istihdam...

Yorum Yazın

LGS Kapsamındaki Merkezi Sınava İlişkin Yapılan Hazırlıkları Açıkladı
Doğru Soru Hangisi? Milli Eğitim Bakanı Kim Olmalı? Milli Eğitim Bakanı Nasıl Birisi Olmalı?
Devletimizi Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Bir Kamu Personel Rejimi Mutlaka Hayata Geçirilmeli
“Kervan Yolda Dizilir” Mantığı Gelişmiş Bir Ülkenin Refleksi Olamaz. TBMM Açılır Açılmaz ÖMK ile İlgili Düzenlemeler Hayata Geçirilmelidir
Öğretici: Milli Eğitim Bakanı Muhakkak Eğitimci Olmalıdır
Genel Başkanı Talip Geylan Türk Eğitim- Sen 242.262 üyesiyle eğitim çalışanlarının güven kapısı olduğunu bir kez daha gösterdi
TBMM Açıldığında ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürlerinin ücret düzenlemesi yapılmalıdır
Akademisyenlerimiz Geçim Derdinden Kurtarılmalıdır!
Talip Geylan'dan ülke ve çalışma hayatı gündemine ilişkin değerlendirmeler
Deprem Tazminatı Ödemelerine Dahil Edilmeyen İlçeler İçin Cumhurbaşkanlığına Başvurduk
Değişen Ödül Yönetmeliği Hakkında Değerlendirme
Öğretmen Çocukları, Bursluluk sınavına depremden etkilen öğrenci kontenjanından başvuru yapamıyor
2023 YKS’ye girecek depremzede adayları ilgilendiren yeni gelişme
Millî Teknoloji Meslek Lisesi, çok özellikleri olan bir meslek lisesi olacak
Milli Eğitim Bakanlığından deprem bölgesindeki okul birincilerine dair yeni düzenleme
Bursluluk sınavına girecek öğrenciler hangi konulardan sorumlu olacaklar?
Haziran ayı mesleki çalışmalarının detayları belli oldu
Deneyap Kart Akademi Eğitimleri - 3 Başlıyor!
Bu okullarımıza artık köy yaşam merkezi diyoruz
Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Kapsamında Sıkça Sorulan Soruların Cevapları Yayımlandı