Üniversiteler Arası Kurul Para Kazanma Derdine Düştü!

Üstelik doçent adaylarının çözüm bekleyen fazlasıyla sorunu bulunmaktadır. Bu sorunlara çözüm üretmek yerine, aklı kar-zarar mantığıyla çalışan ve kamu yönetiminin temel ilkelerini yok sayanlar, sadece sorunların sayısını arttırmaktadır.

Hâlbuki doçentlik unvanı aldığı halde doçentlik kadrosu bekleyenler, jürilerin objektiflikten ve tarafsızlıktan uzak, tamamıyla siyasi nedenlerle yaptığı değerlendirmeler, sürekli değiştirilen kriterler, niteliğe değil fazla yayına indirgenmiş koşullar ve bu koşulların neden olduğu atıf çeteleri tüm yakıcılığıyla karşımızda durmaktadır.

Eğitim Sen olarak temel talebimiz, öncelikle doçentlerin ve doçent adaylarının sorunlarına çözüm üretilmesi, başvuru ücretinin kaldırılması ve alınacak kararlarda konunun öznelerinin ve sendikaların iradesine başvurularak şirket mantığıyla yönetim usulüne son verilmesidir. Aksi halde sorunlar, içinden çıkılamayacak boyutlara ulaşacaktır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol