Mili Eğitim Bakan Mahmut Özer, okulların yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür etmek için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan bütün personele başarı belgesi verdi.

Bakan Özer'in talimatıyla MEBBİS üzerinden gönderilen Teşekkür Belgesi, merkez ve taşra teşkilatı ile örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan başta öğretmen ve eğitim yöneticileri olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan memur, hizmetli, şoför ve diğer bütün personele verildi.

Bakan Özer'in imzasından çıkan Teşekkür Belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden Bakanlığa bağlı kurumlarda çalışan bütün personele gönderilmeye başlandı.

Daha önceden Türk Eğitim Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bu konuda çagrıda bulunulmuş ve resmiyaız ile telp edilmiştir.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

MEB; Günlük Programı MEB; Günlük Programı

"Salgın döneminde bütün eğitim çalışanları büyük emek ortaya koymuştur. @tcmeb tarafından, ayrım yapılmaksızın bütün eğitim çalışanlarının gayretinin takdir edilmesi doğrusu olmuştur; kutluyoruz."