Eğitim ve Öğretimde Kalite Güvence Çalıştayı

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen çalıştayın amacı; Avrupa kalite güvence yaklaşımı çerçevesinde, eğitim öğretimi destekleyen kalite güvence konusunda bilgi ve farkındalığı artırarak bu alanda, Türkiye'deki özel öğretim kurumları için uygulanabilir kalite güvence sistemi bağlamında ortak bir vizyon oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SÜSLÜ ve Öğrenci İşleri ve Ar-Ge Daire Başkanı Fatih KIRATLI'nın açılış konuşmaları ile başlayan Eğitim ve Öğretimde Kalite Güvence Çalıştayı çevrim içi ortamda iki gün boyunca devam edecektir. Çalıştay süresince; Litvanya'dan Yüksek Öğrenimde Kalite Değerlendirme Merkezi Direktörü Nora SKABURSKIENE,  Portekiz'den Eğitim Müfettişliği temsilcisi Helder GUERREIRO ile Belçika'dan Federal Kamu Hizmeti Politikası ve Federal İdarenin Destek Eğitim Enstitüsü Anahtar Becerileri Geliştirme Müdürlüğü Uluslararası İlişkiler Başkanı Peter VANDENBRUAENE tarafından Avrupa Birliğinde Kalite Güvence alanında yaşanan gelişmeler, kalite güvence alanında iyi uygulamalar, okul değerlendirme, dış ve iç değerlendirme, eğitim ve program akreditasyonu ile akreditasyonun kalite güvence ilişkisi konularında sabah ve öğleden sonra iki ayrı oturum olmak üzere iki gün süresince gerçekleştirilmekte olan oturumlarda sunum ve bilgilendirmeler yapılmaktadır.

AB alan uzmanlarının sunumları ve bu sunumlar üzerinde soru-cevaplar, açıklamalar ve görüşlerin alınması formasyonunda gerçekleştirilen ve anlık çeviri imkânı sunulan çalıştaya Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü paydaşları olarak Strateji ve Bütçe Başkanlığı, YÖKAK ve MYK'dan uzmanlar, çeşitli üniversitelerimizden akademisyenler, Bakanlığımız eğitim ve öğretim birimlerinden şube müdürleri ve uzmanlar, Bakanlığımız il Millî eğitim müdürlükleri ve İlçe millî eğitim müdürlüklerinden il millî eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri,  özel öğretim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluş temsilcileri, özel öğretim kurum temsilcileri ile Genel Müdürlüğümüz personeli tarafından katılım sağlanmaktadır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol