data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

İşletmelerde Mesleki Eğitim Öğrenci İş Dosyası Hazırlık Çalıştayı Düzenlendi
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Türkiye'de kaliteli çıraklık ve mesleki eğitim yoluyla gençlere ve yetişkinlere mesleki beceriler kazandırarak istihdama erişimlerini kolaylaştırmayı hedefleyen İMEP kapsamında düzenlenen "Öğrenci İş Dosyası Hazırlık Çalıştayı" ile çırak öğrencilerin işyerlerindeki uygulamalı eğitimlerinin izlenmesi ve değerlendirilmesine bir standart getirmek amaçlanmaktadır.

Mesleki eğitim merkezlerinde görev yapan koordinatör müdür yardımcıları, koordinatör öğretmenler ile özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü adına İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Sayın Süleyman AKGÜL ve TESK AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü adına Sayın Fuat ELVAN tarafından açılış konuşmaları yapılmış ve proje ekibi tarafından Çalıştayın amacı, kapsamı, mevcut durum, sorunlar ve ihtiyaçlar konusunda sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Sunumların ardından gruplara ayrılan katılımcılar, İşletmelerde Mesleki Eğitim Öğrenci İş Dosyasını inceleyerek görüş alışverişinde bulunmuşlar ve "çıraklık eğitiminde kalite nasıl artırılır?",  "uygulamalı eğitimdeki eksiklikler nasıl giderilir?" ve "öğrenci iş dosyası bu sürece katkı verecek biçimde nasıl düzenlenir ve etkin şekilde uygulanır?" gibi sorulara yanıt aramışlardır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol