Öğretici: Öğretmenlik Meslek Kanunu Sözde Kaldı!

Eğitimcilerin mesleki anlamda birçok sorununa çözüm olacak, öğretmenlerin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar olan süreci net bir şekilde belirleyecek ve öğretmenler arasındaki ayrımı kaldıracak meslek kanunu tüm paydaşların katkısı ile bir an önce çıkarılmalıdır. Bu kanun raflarda tozlanmaya terk edilemez." dedi.

Niğde ziyaretleri Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Genel Başkan Yardımcımız Nihat ÖRS ve Niğde İl Başkanımız Serdal BAŞBUĞ’ un katılımıyla  Niğde Şehit Fazıl Doğrusöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyareti ile devam etti. Öğretmenler odasının sesine kulak vererek sorunlar yerinde dinlendi. Niğde İl Milli Eğitim Müdürü  Sayın Halil İbrahim Yaşar ziyaret edilerek yereldeki eğitimin sorunları üzerine görüş alış verişinde bulunuldu. Anadolu Eğitim Sendikası eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını yerinde dinlemeye devam edecek ve Anadolu'nun her köşesindeki yol arkadaşlarımızla bağımsız sendikal mücadelesini sürdürecektir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol