data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Özel gereksinimli öğrencilerimiz için fen bilimleri uyarlanmış etkinlikler seti
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Genel Müdürlüğümüz tarafından Kaynaştırma/Bütünleştirme yoluyla eğitim gören öğrencilerimiz için Matematik ve Hayat Bilgisi dersi uyarlanmış etkinlikler kitaplarından sonra Fen Bilimleri dersi kazanımlarıyla ilgili 3 kitaptan oluşan "Fen Bilimleri Uyarlanmış Etkinlikler" seti hazırlanmıştır. Fen Bilimleri kitapları ile öğrencilerimize ihtiyaç duyabilecekleri becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır. Genel eğitim müfredatındaki kazanımlarla ilgili etkinlikleri kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim gören öğrencilerimiz için uyarladığımız setimiz ile konu ve kazanımların öğrencilerimiz için kalıcı olması amaçlanmıştır. Kaynaştırma/Bütünleştirme yoluyla eğitim gören öğrencilerimiz, öğretmen yardımı ile birlikte ihtiyaç duyacakları konu ve kazanımları, kitap ve etkileşimli dijital programı kullanarak destekleyebilecektir. Bu setlerin Genel Müdürlüğümüzce basımı yapılarak 81 ile gönderimi sağlanmıştır. 3000 adet bastırılan "Fen Bilimleri Uyarlanmış Etkinlikler" seti en kısa zamanda okullarımıza ulaştırılacaktır.

Hazırlanan 'Uyarlanmış Etkinlikler' Fen Bilimleri kitaplarından daha etkin ve verimli bir şekilde faydalanılabilmesi için bu derse ait kazanımlar etkileşimli şekilde dijital hale dönüştürülmüştür. Etkinliklere interaktif olarak orgm.meb.gov.tr/uyet adresinden ulaşılabilecektir. Yaklaşık 2000 ara yüzden oluşan etkileşimli fen bilimleri etkinlikleri öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin kolaylıkla kullanabileceği etkin ve verimli bir kaynak olarak hizmete sunulmuştur. Etkinlik sayfalarına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol