Scientix Elçiliği Başvuruları Başladı

Scientix Projesi, Avrupa’da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen STEM eğitimi projelerine Scientix Portalı http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. European Schoolnet - Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülen Scientix Projesinde, Avrupa ülkeleri ile birlikte Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır. Genel Müdürlüğümüzün Scientix projesi kapsamında yaptığı faaliyetler http://scientix.eba.gov.tr web adresinden yayınlanmaktadır. STEM eğitiminin amacı okullarda sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini geliştirmeye yönelik öğrenci merkezli eğitimi yaygınlaştırmaktır. STEM eğitimi sayesinde öğrenciler fen, teknoloji, mühendislik, matematik ve diğer derslerinde öğrendikleri bilgilerini bir arada kullanarak problem çözme, buluş yapabilme ve ürün geliştirme gibi öz yeterliklerini geliştirmektedir.

Scientix Projesi kapsamında Avrupa Okul Ağı tarafından Scientix Ambassador - Scientix Elçiliği başvuruları başlatılmıştır. Scientix Elçiliğinin temel amacı elçi öğretmenlerin derslerinde öğrencilerini bilim insanlığına, mühendisliğe yönlendirmek için uyguladıkları STEM eğitimi projelerini birbirleriyle paylaşmalarının sağlanmasıdır, http://www.scientix.eu/call-for-sa-2021-2022 web sayfasında Scientix Elçiliği başvuru duyurusu, şartları ve başvuru web linki yayınlanmaktadır. Scientix Elçisi olmak isteyen öğretmenlerimizin söz konusu Scientix Elçiliği başvuru şartları ve süreçlerini okuyup, gerekli şartları yerine getirdikten sonra Scientix Elçiliği başvuru formunu 23 Kasım 2021 tarihine kadar doldurması gerekmektedir.

Scientix Elçiliğine okullarımızda görev yapan ve STEM eğitimiyle ilgilenen tüm öğretmenlerimiz başvuru yapabilirler. İlinize bağlı okullarda görev yapan okul öncesi, temel eğitim, orta öğretim okullarında görev yapan tüm öğretmenlere Scientix Elçiliği başvurusunun duyurulması ve STEM eğitimiyle ilgilenen öğretmenlerin Scientix Eliçiliğine başvuru yapmaya teşvik edilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol