data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Talip Geylan'dan Ders Süreleri Açıklaması; Ders Süreleri̇ İle İlgili Karar İl MEM’lerin Değil, Bakanlığın Sorumluluğundadır!
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

DERS SÜRELERİ İLE İLGİLİ KARAR İL MEM’LERİN DEĞİL, BAKANLIĞIN SORUMLULUĞUNDADIR!

 Bugün yayınladığı yazıyla, il genelinde ders sürelerini 30 dk. (okul öncesinde 40 dk.) olarak belirleyen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü tebrik ediyorum. Nitekim sendikamızın önceki hafta açıkladığı anket sonuçlarına göre de öğretmenlerimizin büyük bir çoğunluğunun ders sürelerinin 30 dk. olmasını uygun bulduğu ortaya çıkmıştı.

Covid riski ve gerektirdiği koşullar ülkemizin her bir köşesi için aynıdır.  Dolayısıyla Bakanlık, muallak ifadelerle topu illere atmamalı, çerçevesi net belirlenmiş tasarruflarla Türkiye genelinde uygulama birliğini sağlamalıdır.

Talip GEYLAN

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı

Okullarımızda ilden,ile farklı ders saati uygulaması yapılıyor.50,40,35 dakika olarak uygulanıyor. Doğrusu ders saatlerinin 35 veya 30 dakikaya düşürülmesidir.Türkiye geneli uygulama birliğinin sağlanması için MEB tarafından karar alınmalıdır.

Musa AKKAŞ

 Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol