İstanbul Topkapı Üniversitesi Öğretim Üyesi, Öğretim ve Araştırma Görevlisi alım ilanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İstanbul Topkapı Üniversitesi Öğretim Üyesi, Öğretim ve Araştırma Görevlisi alım ilanı
Abone ol
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" ve “İstanbul Topkapı Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları” (Eski ismi ile Ayvansaray Üniversitesi) uyarınca aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.

İlan edilen kadrolara müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ile ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamış olmaları halinde adayların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.

PROFESÖR KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER
1
- Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri başvurdukları Anabilim Dalını belirten dilekçe.
2- YÖK Formatında Özgeçmiş. Ekinde yayın listesi.
3- Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı fotokopisi
4- İki adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
5- Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
6- Onaylı Lisans, yüksek lisans ve uzmanlık/doktora mezuniyet ve doçentlik belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devlet çıktısının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
7- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf)
8- Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı
9- “Resmi Kuruma” hitaben alınan belge)
10- Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti.
11- Herhangi bir kurumda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılanlar da) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi.
12- Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve PDF formatında 6 adet USB flash bellek.
13- Üniversitemiz web sayfasında yer alan İstanbul Topkapı Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları (Eski ismi ile Ayvansaray Üniversitesi) uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosunu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir.
14- YDS Belgesi veya Yükseköğretim Kurumunca eş değerliği kabul edilen bir Yabancı Dil Sınavından almış oldukları puanı (En az 85) belirten belge. (İngilizce bölümlere başvuracak olan Profesör kadroları için geçerlidir.)

DOÇENT VE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER
1
- Başvurdukları Anabilim Dalını belirten dilekçe.
2- YÖK Formatında Özgeçmiş. Ekinde yayın listesi.
3- Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı Fotokopisi,
4- İki adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
5- Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
6- Onaylı Lisans, yüksek lisans ve uzmanlık/doktora ve doçentlik mezuniyet belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devlet çıktısının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
7- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf) 
8- Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı“Resmi Kuruma” hitaben alınan belge)
9- Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya ıslak imzalı onaylı sureti.
10- Herhangi bir kurumda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılanlar da) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi.
11- Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve PDF formatında 4 adet USB flash bellek veya CD
12- Üniversitemiz web sayfasında yer alan İstanbul Topkapı Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları (Eski ismi ile Ayvansaray Üniversitesi) uyarınca adayların bilimsel çalışmalarına ait puanlama tablosunu hazırlayarak, başvurularına eklemeleri gerekmektedir
13- YDS Belgesi veya Yükseköğretim Kurumunca eşdeğerliği kabul edilen bir Yabancı Dil Sınavından almış oldukları puanı (En az 85) belirten belge. (İngilizce bölümlere başvuracak olan Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için geçerlidir.)

 

BirimiBölüm/ Anabilim Dalı/ ProgramUnvanıAdediÖzel Şartlar
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiTarihDr.Öğr. Üyesi1Doktorasını “Orta Çağ Tarihi” alanında yapmış olmak.
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)Doçent1“Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler”, “Kamu Yönetimi”, “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” alanlarının birinden doçentliğini almış olmak.
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce)Dr. Öğr. Üyesi1“Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler”, ”Kamu Yönetimi”, “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
Psikoloji (İngilizce)Doçent1Doçentliğini “Psikoloji” alanında almış olmak.
Psikoloji (İngilizce)Dr.Öğr. Üyesi2Lisans, yüksek lisans ve doktorasını “Psikoloji” alanında yapmış olmak.
Psikoloji (Türkçe)Dr.Öğr. Üyesi1Lisans, yüksek lisans ve doktorasını “Psikoloji” alanında yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiBilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Profesör1“Bilgisayar Mühendisliği”, “Yazılım Mühendisliği”, “Bilişim”, “Bilgisayar Bilimleri” veya “Bilgisayar Öğretim Teknolojileri” alanlarının birinden doktora yapmış olmak veya doçentliğini almış olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDr.Öğr.Üyesi1“Bilgisayar”, “Bilgisayar Mühendisliği”, “Yazılım Mühendisliği”, “Bilişim” veya “Bilgisayar Öğretim Teknolojileri”, “Bilgisayar Bilimleri” alanlarının birinden doktorasını yapmış olmak.
Bilgisayar MühendisliğiDr.Öğr.Üyesi1“Bilgisayar-Yazılım” alanında lisans mezunu olup, “Bilgisayar Mühendisliği” alanında doktorasını yapmış olmak ve Yükseköğrenim Kurumlarında belgelendirmek kaydıyla “Yapay Zeka” alanında ders vermis olmak.
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Dr.Öğr. Üyesi1“Bilgisayar”, “Bilgisayar Mühendisliği”, “Yazılım Mühendisliği”, “Bilişim” veya “Bilgisayar Öğretim Teknolojileri”, “Bilgisayar Bilimleri” alanlarının birinden doktorasını yapmış olmak.
Elektrik-Elektronik MühendisliğiDr.Öğr. Üyesi1“Elektrik-Elektronik Mühendisliği”, “Elektrik Mühendisliği” “Elektronik” veya “Haberleşme Mühendisliği” alanlarının birinden doktorasını yapmış olmak.
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık FakültesiGastronomi ve Mutfak SanatlarıDr.Öğr. Üyesi1“Zootekni” bölümü mezunu olup, “Beslenme” alanında çalışmalar yapmış olmak ve belgelendirmek kaydıyla Yükseköğrenim kurumlarında en az 3 yıl tecrübeye sahip olmak.
Dijital Oyun TasarımıDr. Öğr. Üyesi1“Bilgisayar Mühendisliği”, “Yazılım Mühendisliği”, “Bilgisayar Programcılığı” alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
Plato Meslek YüksekokuluModa TasarımıDr.Öğr.Üyesi1Doktora/Sanatta Yeterliliğini “Tekstil” alanında yapmış olup, belgelendirmek kaydıyla Yükseköğrenim Kurumlarında en az 5 yıl ders vermis olmak.
Tıbbi Görüntüleme TeknikleriDr.Öğr.Üyesi1“Radyoloji” alanında uzmanlığını almış olmak.

 

BAŞVURU ADRESİ :
Doktor Öğretim Üyesi Başvuruları için :

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi/ Balat Yerleşkesi 
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/ Kazlıçeşme Yerleşkesi 
Mühendislik Fakültesi/ Kazlıçeşme Yerleşkesi
Spor Bilimleri Fakültesi/Kazlıçeşme Yerleşkesi
Plato Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü/Kazlıçeşme Yerleşkesi

Profesör ve Doçent Başvuruları için :
İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı / Kazlıçeşme Yerleşkesi Başvurular posta yolu ile ya da şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU BAŞLAMA TARİHİ : 31.10.2022
SON BAŞVURU TARİHİ : 15.11.2022

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile 09/11/2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi tam zamanlı Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

İlan edilen kadrolara müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesindeki genel şartları ile ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlamış olmaları halinde adayların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte adayların şahsen ve posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. 

 

BirimiBölüm/Anabilim Dalı/ ProgramıUnvanıAdediÖzel ŞartlarALES
Puanı
YDS (Eşdeğer Puan Şartı)
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık FakültesiGörsel İletişim TasarımıArş.Gör.1“Görsel İletişim Tasarımı”, “İletişim Tasarımı”, “İnteraktif Medya Tasarımı”, “Çizgi Film ve Animasyon”, “Grafik Tasarımı”, “Fotoğraf”, “Fotoğraf ve Video”, “Sanat ve Tasarım” bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, belirtilen alanların birinden tezli yüksek lisans veya doktora/sanatta yeterlik yapıyor olmak.7050
Çizgi Film ve AnimasyonArş.Gör1“Çizgi Film ve Animasyon”, “Grafik Tasarımı”, “Görsel İletişim Tasarımı”, “Film Tasarımı”, “Radyo,Sinema ve Televizyon”, “İletişim Tasarımı” alanlarının birinden lisans mezunu olup ilgili alanların birinden yüksek lisans/doktora/sanatta yeterlilik yapıyor olmak.7050
Çizgi Film ve AnimasyonÖğr.Gör.1Lisans ve yüksek lisansını “Grafik Tasarımı” alanında yapmış olmak ve belgelendirmek kaydıyla Yükseköğrenim Kurumlarında en az 5 yıl tecrübeye sahip olmak.70-
Çizgi Film ve AnimasyonÖğr.Gör.1“Çizgi Film ve Animasyon”, “Grafik Tasarımı”, “Görsel İletişim Tasarımı”, “Film Tasarımı”, “Radyo,Sinema ve Televizyon”, “İletişim Tasarımı” alanlarının birinden lisans mezunu olup ilgili alanların birinden yüksek lisans yapmış olmak.70-
Gastronomi ve Mutfak SanatlarıArş.Gör.1“Gıda Mühendisliği”, “Gastronomi”, “Gastronomi ve Mutfak Sanatları” alanlarının birinden lisans mezunu olup, ilgili alanlarının birinden yüksek lisans/doktora yapıyor olmak.7050
Mühendislik FakültesiYazılım MühendisliğiArş.Gör.2“Bilgisayar Mühendisliği”, “Yazılım Mühendisliği”, “Bilişim Sistemleri Mühendisliği”, “Bilgisayar Öğretmenliği”, “Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği”, “Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği,“Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri”, “Yönetim Bilişim Sistemleri” Bölümlerinin birinden lisans mezunu olup bu alanlarından birinden tezli yüksek lisans veya doktorasını yapıyor olmak.7050
Elektrik-Elektronik MühendisliğiArş.Gör.1“Elektrik Mühendisliği”, “Elektronik” “Elektrik-Elektronik Mühendisliği” alanlarının birinden lisans mezunu olup, ilgili alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.7050
Plato Meslek YüksekokuluBilgisayar ProgramcılığıÖğr.Gör.1“Bilgisayar Mühendisliği”, “Yazılım Mühendisliği”, “Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği”, “Bilişim Sistemleri Mühendisliği”, “Bilgisayar Öğretmenliği”, “Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği”, “Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği”, “Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri”, “Bilgisayar ve Öğretim/Eğitim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik- Bilgisayar”, “Bilgisayar Bilimleri”, “Yönetim Bilişim Sistemleri” Bölümlerinin birisinden lisans mezunu olup, tezli yüksek lisans yapmış olmak.70-
AdaletÖğr.Gör.1“Hukuk” fakültesi mezunu olup, tezli yüksek lisans yapmış olmak.70-

 


ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROSU İÇİN İSTENİLEN BELGELER
1
-Başvurdukları Programı belirten dilekçe.
2-Özgeçmiş (YÖK Formatında)
3-Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı Fotokopisi
4-İki Adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
5-Yerleşim Yeri ve Adres Belgesi (e-Devlet çıktısı) barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
6-Onaylı Lisans, Yüksek Lisans Mezuniyet ve Uzmanlık/Doktora belgesi (Diplomanın aslı veya ıslak imzalı mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi e-Devlet çıktısının barkotlu veya kare kodlu olması zorunludur.)
7-Lisans transkript belgesinin okul onaylı aslı ya da fotokopisi.
8-ALES Sonuç Belgesi (ALES’den muaf olanlar için zorunlu değildir. Kontrol Kodu ve Doğrulama Kodu yer almayan veya okunmayan belgeler geçersiz sayılacaktır.)
9-ALES muafiyeti için, görev yapılan yükseköğretim kurumundan alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı.
10- Yabancı Dil Sınavı sonuç belgesi (YDS veya ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan muadili puanı gösteren belge)
11-Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (Terhis, tecil, muaf)
12-Adli Sicil kaydı ve Adli Sicil Arşiv kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet çıktısı “Resmi Kuruma” hitaben alınan belge)
13-Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin aslı veya imzalı onaylı sureti
14-SGK Hizmet Dökümü.

SINAV TAKVİMİ
İlan Tarihi :
 31.10.2022
Son Başvuru Tarihi : 15.11.2022
Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 17.11.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 21.11.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 24.11.2022

BAŞVURU ADRESİ:
Güzel Sanatlar,Tasarım ve Mimarlık Fakültesi/Balat Yerleşkesi
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Kazlıçeşme Yerleşkesi
Mühendislik Fakültesi/Kazlıçeşme Yerleşkesi
Spor Bilimleri Fakültesi/Kazlıçeşme Yerleşkesi
Plato Meslek Yüksekokulu /Kazlıçeşme Yerleşkesi

Başvurular posta yolu ile ya da şahsen yapılacaktır.
İLANIN YAYINLANACAĞI WEB ADRESİ: www.topkapi.edu.tr 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Borsa haftaya yükselişle başladıÖnceki Haber

Borsa haftaya yükselişle başladı

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Genel İdare Hizmetleri Sınıfı Memur alım ilanıSonraki Haber

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel M...

Yorum Yazın

4 gün mesai: Yeni çalışma düzeni yaygınlaşabilir mi?
175 Bin Öğrencimiz Sosyal Ve Kültürel Faaliyetlere Katıldı
AES: Memur Kürsüsünde Meydanlardaydık
BASK Biz De Varız Dedi
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: ”Okullarımızda güçlendirme çalışmalarını bu yıl sonuna kadar tamamlayacağız”
Eğitimcilerin beklentilerinin karşılanması geleceğimizin garantisidir
Yeni Zelanda Matariki İlkokulu'nun Açılışını Öğrencilerimizle Birlikte Gerçekleştirdik
2021 YLSY 3. Dönem Yurt İçi Dil Kursu Başlama Tarihleri Duyurusu
Vergi Dilimlerinin Kayıp Üretmemesi İçin Israrımız Sürecek
ÖSYM, dün açıkladığı 2023 yılı sınav takvimini geri çekti
Bir Kadın Daha Eksilmeyeceğiz!
15. Uluslararası MEB ROBOT Yarışması Başlıyor
Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Başvuruları Başladı
Riyakâr Övgülere Değil Acil Sorunlarımızın Çözülmesine İhtiyacımız Var
2022 YLSY - Sözlü Sınava Çağrılmaya Hak Kazanan Adaylar Açıklanmıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzman Ve Başöğretmen Unvanı Almaya Hak Kazanan Öğretmen Sayılarını Açıkladı
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav Sonucu açıklandı
KPSS Ortaöğretim sonuçları açıklandı
Bakan Özer, Öğretmenlerle Anıtkabir'i Ziyaret Etti
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun