İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim üyesi alım ilanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim üyesi alım ilanı
Abone ol
Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 12/06/2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve Enstitümüz Senatosu'nun 27.08.2021 tarih ve 26/1 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.

1- İstenen Belgeler:
a) 
Profesör kadroları daimi statüde olup, belirtilen şartlara haiz adayların 2 adet fotoğraf, 1 adet öğretim üyesi başvuru dilekçesi, 1 adet öğretim üyesi başvuru formu ile birlikte öğretim üyesi başvuru formunda belirtilen belgeleri kapsayan 1 (bir) nüsha fiziksel dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 1 (bir) adet flash bellek ekleyerek (Profesör adaylarının 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 26. maddesi gereğince yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak belirtmeleri şarttır.)

b) Doçent kadroları daimi statüde olup, yukarıda belirtilen şartlara haiz adayların 2 adet fotoğraf, 1 adet öğretim üyesi başvuru dilekçesi, 1 adet öğretim üyesi başvuru formu ile birlikte öğretim üyesi başvuru formunda belirtilen belgeleri kapsayan 1 (bir) nüsha fiziksel dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 1 (bir) adet flash bellek ekleyerek,

c) Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak yukarıda belirtilen şartlara haiz adayların 2 adet fotoğraf, 1 adet öğretim üyesi başvuru dilekçesi, 1 adet öğretim üyesi başvuru formu ile birlikte öğretim üyesi başvuru formunda belirtilen belgeleri kapsayan 1 (bir) nüsha fiziksel dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 1 (bir) adet flash bellek ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampüs alanı Urla-İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir.

2- Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartlar ile kadronun derecesi bakımından atanabilme şartlarını taşımaları gerekmektedir.

3- Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 12/06/2018 tarihli Resmî  Gazete’de yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamaları ve Enstitümüz Senatosunun 27.08.2021 tarih ve 26/1 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. (Kanun ve Yönetmelikler ve belgeler https://personel.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

4- Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

5- Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

 

İLAN NO

FAKÜLTE

ANABİLİM DALI

UNVAN

ADT

DRC

AÇIKLAMA

2022/38

Fen Fakültesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Profesör

1

1

Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Kanser biyolojisi alanında lisans ve lisansüstü ders vermiş ve lisansüstü tezler yürütmüş olmak. Meme kanseri ve yonga-üstü- laboratuvar kanser modelleri konularında araştırma projesi yürütücülüğü yapmış/yapıyor olmak ve bu konularda uluslararası yayınlara sahip olmak.

2022/39

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Profesör

1

1

Biyoloji alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Gelişim Biyolojisi ve Sağlık alanlarında lisans ve lisansüstü seviyesinde ders vermiş olmak ve bu alanlarda yüksek lisans ve doktora tezi yürütmüş olmak. Ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü olarak görev yapmış/yapıyor olmak.

2022/40

Mimarlık Fakültesi

Endüstriyel Tasarım

Doçent

1

1

Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden lisans ve bu anabilim dallarının ilgili programlarından yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olmak.
Ulusal veya uluslararası projelerde yürütücülük deneyimi olmak.

2022/41

Restorasyon

Doçent

1

1

Mimarlık lisans mezunu olup tarihi yapı malzemeleri konuları ile ilgili yüksek lisans ve doktora tezleri yapmış olmak. Doçentlik unvanını Mimarlık Temel alanı ve Koruma veya Yenileme Restorasyon alanlarından almış olmak.

2022/42

Şehircilik

Doktor Öğretim Üyesi

1

5

Şehir ve Bölge Planlama veya Mimarlık alanında lisans derecesi olmak. Küreselleşme ve yapılı çevre, kent ağları, kent-bölge oluşumu, kentsel coğrafya alanlarıyla ilişkili ulusal/uluslararası araştırmalara ve yayınlara sahip olmak. Kentsel Coğrafya, Temel Tasarım ve Kentsel Tasarım konusunda bilimsel çalışmaları olmak.

2022/43

Mühendislik Fakültesi

Biyomühendislik

Doktor Öğretim Üyesi

1

2

Biyomühendislik alanında lisans derecesine, Biyomühendislik veya Biyomedikal Teknolojiler Anabilim Dalı'nda yüksek lisans derecesine sahip olmak. Doktorasını Biyomühendislik veya Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında yapmış olmak. Doku Mühendisliği alanında uluslararası yayınlar yapmış olmak.

2022/44

Bilgisayar Mühendisliği

Profesör

1

1

Bilgisayar-Bilişim Bilimleri ve Mühendisliği Bilim Alanında Doçent unvanına sahip olmak. Bilgisayarla görü ve makine öğrenmesi konularında çalışmalar yürütmüş olmak. Bilgisayarla görü ile araç konumlandırma ve sınıflandırma konularında uluslararası yayınları olmak.

2022/45

Bilgisayar Mühendisliği

Doktor Öğretim Üyesi

1

2

Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak. Doğal dil işleme, metin madenciliği, öneri sistemleri, bilgi tabanı konularında bilimsel araştırmaları ve yayınları olmak.

2022/46

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Profesör

1

1

Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği bilim alanından almış olmak. Kablosuz haberleşme sistemleri alanlarında bilimsel yayınları olmak.

2022/47

İnşaat Mühendisliği

Doçent

1

1

İnşaat Mühendisliği bilim alanında doçentlik unvanını almış olmak. Kıyı mühendisliği, hidrodinamik, fiziksel modelleme, yüzer yapılar ve dalga iklimi konularında bilimsel çalışmaları olmak.

2022/48

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Doktor Öğretim Üyesi

1

4

Metalurji ve malzeme alanında lisans ve lisansüstü derecelere sahip olmak. Hafif metallerin geri dönüşümü ve rafinasyonu alanında uluslararası bilimsel projeleri ve yayınları olmak.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
49 kilometrelik Raybüs’te hedef günlük 5 bin yolcuÖnceki Haber

49 kilometrelik Raybüs’te hedef günlük 5...

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı giriş sınavı ilanıSonraki Haber

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı gir...

Yorum Yazın

MEB, özel okullarda ücretsiz okutulacak öğrencilerin nasıl belirleneceğini açıkladı
Anayasa Mahkemesi üniversitelerde yapılan disiplin soruşturmalarını düzenleyen 2547 sayılı kanunun bazı kısımlarını iptal etti
Okul müdürüne yönetici görevlendirmede başvuru hakkı verilmemesini mahkeme iptal etti
İstinaf mahkemesi toplantı ve gösteri yürüyüşüne katıldığı gerekçesiyle öğretmene verilen cezayı iptal etti
Türk Eğitim Sen Akademiden açıklama
Özel Okul Öğretmenlerinin Özlük ve Mali Hakları İyileştirilmelidir
2022 YLSY - Kurum Kontenjanlarına Yerleşmeye Hak Kazanan Adayların Belge Teslimi Hakkında Duyuru
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Tarım Teknolojileri Yarışması
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması
Bilsem ‘in Özel Yetenekli Öğrencileri, Uzay Yolculuğunu Deneyimliyor
Matematik Polikliniği Projesi
Okul yöneticileri başka kurumlarda ders okutabilir mi?
Yüksek lisans yapan rehber öğretmenlere ek ders ücretleri artırımlı ödenecek
MEB, promosyon ihalelerindeki rezilliğe çekidüzen verecek tedbiri almalı ve böylesi aymazlıklara dur demelidir
EYT Düzenlemesinde Zorunlu Emeklilik İçin Önlem Alınmalıdır
İşte haftanın yalan haberleri
Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı
Sıra ‘Üniversite idari personelinin yer değiştirebilme hakkı’ düzenlemesinde
Eğitime Bakış 2022 raporu açıklandı
Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretim Üyesi/Öğretim Görevlisi ve Okutman Seçme Sınavı Kılavuzu-2023