Ordu Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Alım İlanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Alım İlanı
Abone ol
Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
-ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
-Ön  değerlendirme  ve  nihai  değerlendirme  aşamalarında  lisans  mezuniyeti  notunun  hesaplanmasında  kullanılacak  4’lük  ve  5’lik  not  sistemlerinin  100’lük  not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
-Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 85 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
-Öğretim  görevlisi  kadrosuna  başvuracak  adaylarda  en  az  tezli  yüksek  lisans  derecesine  sahip  olmak  veya  lisans  ve  yüksek  lisans  derecesini  birlikte  veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

-Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

-Meslek yüksekokullarının, öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
-Devlet  yükseköğretim  kurumlarının  araştırma  görevlisi  kadrolarına  başvurularda  tezli  yüksek  lisans,  doktora  veya  sanatta  yeterlik  eğitimi  öğrencisi  olmak  şartı aranır.
-Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
-Araştırma Görevlisi kadrolarına atamalar 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.
MUAFİYET:
-Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim  Kurulu  tarafından  belirlenen  uzmanlık  alanlarına  atanacak  olanlarda,  yükseköğretim  kurumlarında  öğretim  elemanı  kadrolarında  çalışmış  veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
-Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:
-Başvuru formu (Üniversitemizin http://www.odu.edu.tr adresinden temin edilebilir)
-Özgeçmiş
-ALES belgesi (Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olan internet çıktısı )
-Yabancı Dil Sınav Sonuç belgesi (Meslek Yüksekokullarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz)
-Diploma belgeleri (Başvuruda belgenin noter veya bir kamu kurumundan onaylı sureti veya karekodlu e-devlet çıktısı)
-Lisans Mezuniyet Transkripti (Başvuruda belgenin noter onaylı veya bir kamu kurumundan onaylı sureti veya karekodlu e-devlet çıktısı)
-Nüfus cüzdan fotokopisi

İlan NoBirimiBölümAnabilim Dalı/
Anasanat Dalı
UnvanAdetDereceALES
Puan Türü
Özel Şartlar
2022129Fatsa Deniz Bilimleri FakültesiDeniz Ulaştırma İşletme MühendisliğiDeniz Ulaştırma İşletme MühendisliğiArş. Gör.14SAYDeniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. Deniz
Ulaştırma Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2022130Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHalk Sağlığı HemşireliğiArş. Gör.14SAYHemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı veya belgelendirmek kaydıyla Hemşirelik Anabilim Dalında Halk Sağlığı Hemşireliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2022131Eğitim FakültesiTürkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiTürkçe EğitimiArş. Gör.14SÖZTürkçe Eğitiminde lisans ve tezli yüksek lisans yapmış olmak. Türkçe Eğitimi alanında doktora yapıyor olmak.
2022132İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriFıkıhArş. Gör.14SÖZİlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi mezunu olmak. Fıkıh Anabilim Dalında veya belgelendirmek kaydıyla Fıkıh/İslam Hukuku alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2022133İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriArap Dili ve BelagatıÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SÖZİlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi mezunu olmak. Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalında veya belgelendirmek kaydıyla Arap Dili ve Belagatı alanında tezli yüksek lisans yapmış
olmak.
2022134İlahiyat Fakültesiİslam Tarihi ve Sanatlarıİslam Sanatları ve Dini MusikiÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SÖZTürk Din Musikisi lisans mezunu olmak. İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
2022135Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluElektronik ve OtomasyonMekatronikÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SAYMekatronik veya Makine mühendisliği lisans mezunu olmak. Mekatronik veya enerji sistemleri anabilim dalında tezli yüksek lisans
ve doktora yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası alanında 3 yıl deneyime sahip olmak.
2022136Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluEl SanatlarıMimari Dekoratif SanatlarÖğr. Gör. (Ders Verecek)15SAYMimarlık lisans mezunu olmak. Mimarlık anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Kırsal mimari ve geleneksel evler üzerine çalışma yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası alanında 5 yıl deneyime sahip olmak.
2022137Rektörlük  Öğr. Gör. (Ders Verecek)26EA SÖZ SAYİngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.


BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ

BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ30/12/2022
SON BAŞVURU TARİHİ13/01/2023
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARININ İLAN TARİHİ20/01/2023
GİRİŞ SINAVI TARİHİ23/01/2023
GİRİŞ SINAVI SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI TARİH30/01/2023


Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi http://www.odu.edu.tr

Kaynak:ogretmenler.net

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Danıştay Başkanlığı 5 kadrolu personel alacakÖnceki Haber

Danıştay Başkanlığı 5 kadrolu personel a...

Kayseri Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi ve 19 Öğretim Elemanı alıyorSonraki Haber

Kayseri Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi ve...

Yorum Yazın

Bu Yarıyıl Tatilinde İlk Kez Açılan Kış Okullarından 250 Bin Öğrenci Yararlandı
6 Şubat Pazartesi kar tatili verilen iller
Öğretmenlik, adanmışlıktır. Bu fotoğrafı başka yerde göremezsiniz
Hava koşulları nedeniyle görev yerlerine gidemeyecek öğretmenlerimizi idari izinli saymalıdır
Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler ne zaman özür durumu, il içi ve il dışı yer değiştirmelerine başvurabilecek?
Milli Eğitim Bakanlığı Yemek/Beslenme Hazırlama Ve Dağıtımı Kılavuzu Yayınladı
Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçiş işlemleri nasıl yapılacak?
DEVLETİN MÜLKÜ olan makamları, DEVRE MÜLK gibi görenler
Sendikal Hukuk Mücadelemiz kitabının dördüncüsü yayımlandı
Şeflerimizin sorunlarını biliyor ve çözümü noktasında her düzeyde kesintisiz gayretimizi sürdürüyoruz
"Şube Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi
İçişleri Bakanlığından eğitim öğretimin ikinci yarıyılı için genelge
TEKNOFEST İzmir Spotter Kule Başvuruları Başladı!
Liseler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması ve Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması başvuruları başladı
Rehber Kitap ve Öğrenme Senaryoları Hazırlandı
TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu 3’e Katlanıyor!
Engelli Kamu Görevlilerinin Talepleri Bakan Yanık’a İletildi
Düşen Enflasyon Değil, Alım Gücümüzdür!
Mücadelemiz sonucu 50/d sorunu çözüldü