Erzurum Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen "Aile Okulu Eğitici Eğitimi Kursu" Ağrı, Amasya, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, Kars Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli ve Van illerinden 160 öğretmen ile birlikte yurtdışında görevli 90 öğretmenin katılımı ile başladı.

MEB: TEKNOFEST Finalisti Okulumuz Yusuf Bahri AİHL Genel Müdürlüğümüz Ziyaret Etti MEB: TEKNOFEST Finalisti Okulumuz Yusuf Bahri AİHL Genel Müdürlüğümüz Ziyaret Etti

Aile bireylerinin evde televizyon, bilgisayar, telefon ve internette geçirdikleri sürenin artması ve aile içi muhabbet ve sorumluluğun azaldığının tespit edilmesi vb. ortaya çıkan sorunları öğretmen, veli ve öğrenci işbirliği ile aşabilmek, bu sorunlarla baş edebilmenin yollarını hep birlikte bulabilmek için Mart 2022'de Aile Okulu Projesi hazırlanmış ve Aile Okulu Eğitimleri başlatılmıştır.

Proje başladığı tarihten itibaren Erzurum, Mersin ve İzmir illerinde toplamda 520 kişinin katılımı ile Aile Okulu Eğitici Eğitimleri gerçekleştirilmiştir. Hâlihazırda Erzurum'da gerçekleştirilen eğitimle birlikte bu sayı 770'e ulaşmış olacaktır. Ayrıca eğitici eğitimleri akabinde illerde gerçekleştirilen eğitimlerle 33.984 veli ve 11.021 eğitici olmak üzere toplam 45.000 kişiye ulaşılmıştır.

Adıyaman, Antalya, Batman, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Osmaniye, Sakarya ve Yalova illerinden toplamda 400 kişinin katılacağı eğitimler 1-5 Ağustos ve 8-12 Ağustos tarihlerinde yapılacaktır.