data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı. Memurlar için ne kadar enflasyon farkı maaş zammı oluştu
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına göre enflasyon Nisan ayında yüzde 1.68 yükselirken  yıllık bazda yüzde 17.14 yükseldi. Enflasyon oranında 12 aylık ortalamalara göre yüzde 13.70 artış gerçekleşti.

Toplu sözleşme hükümlerine göre 2021 yılının ikinci altı ayı için Temmuz ayında memur maaşlarına yüzde 3 oranında zam yapılacak. 2021 Yılının ilk altı ayında oluşan enflasyon farkı da bu oranın üzerine eklenecek.

2021 Yılının ilk altı ayı olan Ocak-Haziran döneminde Ocak ayı yüzde 1.68, Şubat ayı yüzde 0.91, Mart ayı yüzde 1.08 ve Nisan ayı 1.68 olmak üzere toplamda enflasyonda artış oranı şuan için yüzde 5.45 olarak gerçekleşti. Bu durumda yüzde 3'ün üzerinde artış gerçekleştiği için bugün itibariyle yüzde 2.45 oranında memur maaş zammı oluştu.

 

Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı

Cihat KARAKUŞ

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol