Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan Yapay Zeka Araştırmaları

Büyük Veri'nin Kaynakları

Sosyal medya aracılığı ile ortaya çıkan etkileşimler veya tweetler aracılığıyla açığa çıkan duygular daha önce elde edilmesi zor olan bilgileri yani derin duyguları artık daha görünür kılmaktadır.

Devamını Oku

Yapay Süper Zeka

Yapay Zekâ, kısaca insan zekasını taklit ederek elde edilen verileri işleyen makinelere verilen isimdir. Yapay Zekâ sistemi içeren bir bilgisayar sistemi, bulunan mevcut verilerdeki kalıplara dayalı olarak belirli tahminler doğrultusunda bulunup işlemler yapabilir.

Devamını Oku

Yapay Zeka Teknolojileri

Yapay Zeka son yıllarda adından çok fazla söz ettiren bilgisayar teknolojisinin önemli bir dalıdır. Bu alanda farklı sistematik yapıya sahip teknolojik ürün ve yazılım hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır.

Devamını Oku

Yapay Zeka Mühendisliği ve Robot Dönüşümü

Yapay zekâ, bilgisayar sisteminin öğrenme ve sorun çözme gibi insan benzeri bilişsel işlevleri taklit edebilme becerisidir.

Devamını Oku

Gözden kaçırmayın

Memur-Sen ve CMTU Arasındaki İşbirliği Protokolü Yenilendi Memur-Sen ve CMTU Arasındaki İşbirliği Protokolü Yenilendi

Büyük Veri (Big Data)

Büyük Veri kavramı teknoloji geliştikçe ve ilerledikçe günlük yaşamımızda karşımıza sıkça çıkan kavramlardan birisi olmuştur. Özellikle cep telefonu, bilgisayar ve yazılımla çalışan çoğu alet ile birlikte artık hayatımızın içine dâhil olmuştur.

Devamını Oku

Ülkü Ocakları Genel Merkezince hazırlana ve https://teknocak.com web sitesinde yayımlanan yapay zeka araştırmaları sayfasına ulaşmak için tıklayınız.