data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Öğretici: Memurlar Da İkramiyeden Yararlanmalıdır
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Sayın Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde yaklaşık 12 milyon emekliye ödenen bayram ikramiyelerinin enflasyon oranında artırılacağını açıklamıştı. Dün yapılan açıklama ile bu artışın % 10 oranında artırılacağı açıklandı. 2018 yılından itibaren artırılmayan ikramiyeler için sadece 2020 enflasyon oranı dahi dikkate alınsa artış %14,6 olacaktı. 2018 yılından itibaren tüm enflasyonlar dikkate alınmalı ve ikramiye 1500 TL olmalıdır.

12 milyon emekli ile işçilerimize verilen ikramiyelerden memurlar neden faydalanamıyor?

Kamuda çalışan işçilere 1956 tarihinden beri 6772 sayılı Yasa uyarınca ikramiye ödenmektedir. Halen toplu sözleşme veya YHK Kararı ile ödenen ikramiyeler hariç, kamu işçilerine Cumhurbaşkanlığı Kararı ile her biri yarım aylık ücretleri tutarında 4 adet ilave tediye (ikramiye) ödenmektedir.

4688 sayılı kanunun 28. Maddesinde memurlar için ikramiye hakkı var iken toplu sözleşmelerde bu konu masaya dahi getirilmiyor. Emeklinin memuru işçisi, çalışanlardan ise sadece işçiler ikramiyelerden yararlanıyor.

BASK olarak daha önce memurlara ikramiye verilmesi için yaptığımız başvuruları hatırlatıyor ve memurların da ikramiye alması gerektiğini belirtiyoruz.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol