İZMİR Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kentin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla dün gece yapılan etkinliklere 500 binden fazla kişinin katıldığını söyledi. Emniyet kaynakları ise kutlamalarda 300 bin dolayında kişinin yer aldığını belirtti. Bazı vatandaşlar pop müzik sanatçısı Tarkan’ın konseri sonrası Kordon Boyu'ndaki çimlerde sabahladı.

Tarihi Gümrük Hanı kanalına bulaşık suyu döktü; o anlar kamerada Tarihi Gümrük Hanı kanalına bulaşık suyu döktü; o anlar kamerada


İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü nedeniyle dün kentte bir dizi program düzenlendi. Etkinliklerin merkezi ise Kordon Boyu oldu. Binlerce insan burada gerçekleştirilen Air Show, Fener Alayı ve son olarak Tarkan konserini izledi. İzmirliler kentin kurtuluşunu gece yarısına kadar coşkuyla kutladı. Kordon Boyu'nda etkinlikler sonrası alanda bırakılan çöplerin temizlenmesi için belediye ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.
ÇİMLERDE SABAHLADILAR
Bazı vatandaşların Tarkan konseri sonrası Kordon Boyu'ndaki çimlerde sabahladığı görüldü. 9 Eylül etkinlikleri kapsamında kapatılan cadde ve sokaklar da tekrar ulaşıma açıldı.
BELEDİYEYE GÖRE 500 BİN, EMNİYETE GÖRE 300 BİN KİŞİ KATILDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Kordon Boyu’ndaki kutlamalara 500 binden fazla kişinin katıldığını söyledi. Emniyet kaynakları ise kutlamalara katılan kişi sayısının 300 civarında olduğunu ifade etti.
SAHNE VE PLATFORMLAR SÖKÜLÜYOR
Bu arada Tarkan'ın konser verdiği sahne ile birlikte Kordon Boyu'ndaki ses ve görüntü sistemlerinin bulunduğu tüm platformların söküm işlemleri de başladı. Tarkan'ın Cumhuriyet Meydanı'nda sahneye çıkması planlanan ancak konserden önce yıkılan platformunda da söküm işlemleri sürüyor.